C5 X7 felge

pokra89

Well-known member
E nakon dugo dugo vremena, imam priliku pazarit felge 19ke, tzv. Atlantique. E sad, obzirom da je lokacija prilično udaljena, zanima me, ovako po slikama, kako bi opisali stanje felgi i koja cijena nije prevelika za ovo. Nove su cca 1.000€







 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Izgledaju dobro osim tih par gradskih riseva. Al sve se to lako sredi. Èak po slikama izgleda da ih ne treba komplet lakirati... samo te polirane površine ponovno proć.
Gume dobre, odgovaraju?

A cijena... bubnut ću, frajer pita 1000€ za komplet?

Šta je prevelika cijena ćeš si morat sam odgovorit. Znam tipove koji bubnu i 5k€ na felge bez da trepnu.
Ja sam za jedne rijetke orginalne felge dao 750€... tri mjeseca je trajalo skidanje cijene na tu cifru. Puno love, ali... ponude nema, bile su jedine koje su se pojavile u našim oglasima u par godina, i najbitnije - ja sam htio baš te i nijedne druge. Makar za tu lovu bilo novih aftermarket.
 

pokra89

Well-known member
Tako je, moja greška, Adriatique je u pitanju a kao što Brruno reče, atlantique je 18ka.

Felga istog dizajna Adriatiquea postoji i kao 17ka
 

gambler072

C5 enthusiast
17ka se zove Authentique, i slicna je, ali ne i ista kao Atlantique. Sto se 17ki tice, postoji jos i Persique, do redizajna, poslije su uvedeni neki novi modeli.
 

gambler072

C5 enthusiast
Gledao sam ove neki dan, extra izgledaju, ali mislim da ovo nije original citroenova felga. A ima i moje greske, u brzini mi se ucinilo da si uporedio 18ke i 17ke :)
 

pokra89

Well-known member
Naravno da nije.l, zato sam i stavio da postoji felga istog dizajna ali 17ka. I vidio sam je neki dan na toureru, definitivno je jedan broj premala za njega
 

pokra89

Well-known member
Slažem se, ajde u mene su baltique, i njih još mogu provarit, al tek s 18kama ili 19kama dobiješ pravi smek.

Doduše, kad vidim cijene guma za 18 ili pogotovo za 19ke, malo me popusti volja.
 

gambler072

C5 enthusiast
Mala ispravka, 17ke se ne zovu Authentique nego Baltique ko sto Pokra rece, vidio sam u jednom oglasu taj naziv pa me to malo zbunilo :) Cijene guma jesu poprilicne, ali opet izmedju 17 i 18 nije neka ogromna razlika u cijeni. Sad sto ja ne volim bilo kojeg proizvodjaca staviti na auto, to je do mene :D

Jeste off, ali evo jos nekih modela felgi, nakon redizajna mislim

 

Pavel

Lepi™
Ja imam Baltique 17" felge, gume sam na akciji platio oko 900kn (sa 1200), dostava besplatna, radilo se o Hankook Winter I*Cept Evo.

Ljetne će ovu sezonu još preživjeti ali njih ću na zimu nabavit nove. Sve je tu negdje, nekakve bolje su od 850-1300kn. Gledao sam dimenziju više, razlika je u 50kn po gumi. Nije neki veliki deal. Mislim da ako već daješ 1150kn za gumu, da ti je tak svejedno ako je na većoj colaži cijena 1240kn. Ionako si već u rangu cijena na koje većina pada u nesvijest.

Mene je jednom prilikom policajac zaustavio u SK i bili su zimski uvjeti pa je išao pogledati gume. Prvo me pitao kad sam davao papire jel mora to sve tak sijati u kabini i jel vidim išta van..A onda je dodao kako za cijenu mog seta, on ode sa ženom na more. I nije puno fulao.

16" na autu dimenzija C5-ice je ipak ono, meni osobno šok za vidjeti.

Volio bih ubosti za ljetni set ove Adriatique original, 19" ali jednostavno mi je 1400-1500 eura za set puno.
 

Brruno

Well-known member
postenu 18 gumu zaboravi ispod 1350kn komad. Vani nađes malo jeftinije ali dostava kosta
Ako netko zeli ppvoljno 18 Tomket xl gume s 3000km ko nove nek se javi,idem na 19 :)
 
Na vrh