C5 mk1 odzracivanje nakon zamjene hidraulicne cijevi

Fastrs

Member
Znalci hidraulike imam jedno pitanje.
Problem je sljedeci. Puklo je crijevo od hidraulike, to je cijev zeljezna sta ide kroz prednji branik. Cijev nije pukla sama od sebe, nego kad su majstori nesto radili na prednjem kraju. Autu otkazao servo za pocetak, iscurilo svo ulje od sistema i od posude te se auto spustio u najnizu tocku. Promijenio sam cijev, nadolio 4l lds, servo proradio, el pumpa isto ali nikako da ulovi ulje. Probao sam dignut tlak u posudi i auto uspjesno podignut, sve radi normalno, pumpa brzo digne auto u sva tri polozaja. Zanima me sad ako sve funkcionira kako treba da li mi treba odtlacivanje preko lexie ili odrazcivanje preko ventila ili je to sad ok i ne treba nista dirati ako sve radi kako treba.
 

bikerbj

Member
ako sve radi ne treba ništa, provjeri nakon nekoliko sklekova dali je ulje u min. max granicama i vozi...otlačivanje treba ako ćeš nešto radit po ovjesu...
 

Fastrs

Member
Sve radi, servo uredno proradio nakon dva tri okretaja l-d do zakljucavanja. A hidraulika pocela nakon stavljanja posude pod tlak. Ok, necemo vise nista dirat.
 

bikerbj

Member
trebao bi imat ćep posude sa ventilom i onda napumpaš tlak unutra...normalno prije toga naliješ ulje...ali ide i bez toga samo malo duže treba da pumpa povuče ulje....
 
Na vrh