C5 2014 GP-hauba i prednja karambolka

VectorIng

New member
Pozdrav svima, nažalost skoro sam imao mali udes pri udaru od nekih 20-25 kmh (u koloni sam bio i čovjek ispred mene je uspio da bez obzira na sporo kretanje naglo zakoči, a ja nisam na vrijeme zakočio i eto...). Otišli su mi farovi, hauba i prednja karambolka (farovi mi nisu problem za naći ali su prilično skupi). Moje muke su nastale kad sam počeo da tražim haubu i prednju karambolku jer je moj C5 2014 godište i ima drugačiji izgled hromiranog znaka u odnosu na modele do 2013, jer se kako sam upratio od 2013 radi u malo modifikovanom izgledu. Zanima me da li neko zna dali je hauba i karambolka ista, a samo hromirani znak drugačiji, te se može staviti ovaj noviji ili su to dva totalno različita dijela u zavisnosti od godišta. Postaviću i fotke da se vidi razlika modela do 2013 i posle 2013. Također me zanima i to da li ikakve veze ima koji je motor u autu jer me prodavci na autootpadima uvijek pitaju koji je motor u pitanju, meni nema logike da je dio drugačiji u zavisnosti od motora jer se radi o mehaničkom dijelu koji bi trebao biti isti nezavisno od motora koji se nalazi u autu.

C5 2011


C5 2013
 

Profiler07

Well-known member
Ako su ti farovi citavi,a popucale samo plastike one se mogu variti.Hauba mislim da je ista samo hromirani znak je prije bio spicast,a sad zaobljen
 

VectorIng

New member
Ako su ti farovi citavi,a popucale samo plastike one se mogu variti.Hauba mislim da je ista samo hromirani znak je prije bio spicast,a sad zaobljen
Pukli su farovi, rade ali nema šanse da se sastave. Za haubu i ja mislim isto, ali karambolka nije ista baš na tom dijelu. Pokušaću da nađem sve u kompletu, to bi mi najviše odgovaralo, ali slaba ponuda kod nas.
 

Cutac

Prèkaroš
Šta je karambolka?

Farove ak ćeš bacati, pošalji meni, ja platim poštarinu. Neću ih popravljati i prodavati, nego ću ih razalatiti i sebi uzeti dijelove za rezervu, jer očito imam neku grešku u glavi.
 

VectorIng

New member
Šta je karambolka?

Farove ak ćeš bacati, pošalji meni, ja platim poštarinu. Neću ih popravljati i prodavati, nego ću ih razalatiti i sebi uzeti dijelove za rezervu, jer očito imam neku grešku u glavi.
Karambolka je prednji branik hehehehe
Farove ću ostaviti sebi ako mi nekim slučajem zatreba neki dio sa njih.
 

Profiler07

Well-known member
Provjeri cijene dijelova u VIPAUTOCENTAR iz Ljubuskog,dosta su povoljni.A polovnih hauba i karambolki imas po Banja Luci i Bijeljini
 

VectorIng

New member
Provjeri cijene dijelova u VIPAUTOCENTAR iz Ljubuskog,dosta su povoljni.A polovnih hauba i karambolki imas po Banja Luci i Bijeljini
Evo poslao sam im poruku. Sve sam otpade kontaktirao i svi imaju sve do 2013 godišta, za ovaj model posle nema niko trenutno, nevjerovatno.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Evo poslao sam im poruku. Sve sam otpade kontaktirao i svi imaju sve do 2013 godišta, za ovaj model posle nema niko trenutno, nevjerovatno.
Logično da ih nema, zapravo. Svima branik treba nakon frontalke. Jesi zvao po Hrvatskoj?
 

VectorIng

New member
Logično da ih nema, zapravo. Svima branik treba nakon frontalke. Jesi zvao po Hrvatskoj?
Ima ovih do 2013 može se naći, ali ovaj što meni treba baš nikako. Po Hr nisam zvao, ne znam kako bi riješio prevoz sve i da nađem tamo kod vas.
Naletio sam na francuskom forumu da se može modifikovati branik i hauba od starijeg modela, to jest da se zamjene znakovi sa ovim novijim. Ako sam upratio dobro to je radio član vborovic, ali vidim da nije aktivan već dugo a volio bi ga pitati da li je ovo što sam naveo izvodljivo jer bi mi uveliko olakšalo potragu za dijelovima, a ove novije znakove bi naručio kasnije pa zamijenio ako je takvo nešto moguće.
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh