C5 2.2Hdi antipollution fault

dominik1897

New member
Bok, imam problem sa C5 2.2Hdi 2003g
U pocetku je pocelo sa pojavljivanjem i gasenjem greske antipollution fault i greske motora, pa je pocelo sa gasenjem auta u voznji ili uopce ne paljenjem prilikom stajanja. Novi regulator protoka goriva je stavljen, novi senzor protoka zraka, nova pumpa goriva u rezervoaru, dva dana sve okej, auto vuce i nema gresaka nikakvih. Sad ponovo greska antipollution i greska motora, ne vuce nikako, tako vec tjedan dana, auto ne dimi ni nista, vise neznam sta da zamjenim. Ako moze kakva pomoc ili savjet puno bi mi znacilo, hvala!
Jedina greska koju baca na dijagnostici je P0110
 
Posljednje uređivanje:

dominik1897

New member
Jedino mi nije jasno, prije je tata vozio auto isto mu se desavalo, kupio novi regulator pritiska goriva, 6mjeseci bez problema bez gresaka vozio, sad kad ga je dao meni pojavila se greska, kupim novi regulator, 2 mjeseca sve okej i opet isto, kako bi to sve bilo povezano ako bi bio dpf ili egr problem?
 

Profiler07

Well-known member
Vidi da odes na originalnu dijagnostiku da vide i u kakvom je stanju,jer neki filteri se ne mogu ocistiti ni pranjem ni pokretanjem regeneracije
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
S desen strane motora. 13 mm šaraf i 10 mm šaraf. Ukupno 4 šarafa i dvije matice. Trebaš samo otpustiti cijevi, a ne ih skinuti. Pazi da ti brtve ne padnu.

egr1.JPG

Tu imaš sva šarafa. Jedan gore i dolje.

egr2.JPG

Dalje ćeš naći jednu spojnicu koja drži crijevo.

egr3.JPG

I trebao bi doći do EGR-a

egr4.JPG
 

gambler072

C5 enthusiast
Olaksaj si i odvezi auto na citroenovu originalnu dijagnostiku, a ne da provjeravas 15 komponenti i rjesavas problem sistemom eliminacije, nismo vise u 80im
 

dominik1897

New member
Pa da placam za isto sranje koje mi pokazuje i sad? I sta imam s tim? Za te novce koje sam u njega dao mogo sam drugog kupit, nemislim vise bezveze bacat novce, pitam lijepo za savjet, ako je tesko dati savjet nemoj ni komentirat, hvala!
 

gambler072

C5 enthusiast
ako je tesko dati savjet nemoj ni komentirat, hvala!
Dao sam ti savjet, ali ti to ne vidis tako. Za te stvari koje si ulozio u auto ne zelim ulaziti, ali generic dijagnostika i lexia tesko da ce pokazati isto. Ja sam dao svoje misljenje, ali ti ocigledno ocekujes besplatnu dijagnozu i rjesenje problema PREKO FORUMA, a to se veoma rijetko desava. A ako ti to ne odgovara slobodno se ispisi sa foruma, ili ako grijesim neka mene admini ispisu i svima dobro. Poyy
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Ovo ne izgleda ko na mom motoru
Nisam čitoa pažljivo. Sad sam vidio sliku. Ovako bi trebalo biti kod tebe.



Što se tiče dijagnostike, i Profiler07 Profiler07 i od gambler072 gambler072 su dali dobre prijedloge, jer univerzala dijagnostika u većini slučajeva ili pokazuje krivo ili ne pokazuje ništa. Ali, ako imaš vremena i volje, nije loše skinuti EGR i očistiti ga. Ako je do njega, čišćenje, ako i uspije, je tek kratkoročno rješenje. Ali nešto ćeš naučiti i zabaviti se. ;)
 

Mrki5

Well-known member
Javi se na pp da probamo da to rešimo.
Jedino mi nije jasno, prije je tata vozio auto isto mu se desavalo, kupio novi regulator pritiska goriva, 6mjeseci bez problema bez gresaka vozio, sad kad ga je dao meni pojavila se greska, kupim novi regulator, 2 mjeseca sve okej i opet isto, kako bi to sve bilo povezano ako bi bio dpf ili egr problem?
Da li ti je palo na pamet da proveriš intalaciju i kontakte na džeku od regulatora pritiska ?
Nisam čitoa pažljivo. Sad sam vidio sliku. Ovako bi trebalo biti kod tebe.



Što se tiče dijagnostike, i Profiler07 Profiler07 i od gambler072 gambler072 su dali dobre prijedloge, jer univerzala dijagnostika u većini slučajeva ili pokazuje krivo ili ne pokazuje ništa. Ali, ako imaš vremena i volje, nije loše skinuti EGR i očistiti ga. Ako je do njega, čišćenje, ako i uspije, je tek kratkoročno rješenje. Ali nešto ćeš naučiti i zabaviti se. ;)
Bjelivuk na C5 2.2 hdi 2003 g EGR se nalazi ovde . Screenshot 2022-05-20 at 12-17-55 hdi c5 2.2 motor – Google претрага.png Znam da znaš sigurno nisi gledao godište auta.
Mi moze ko naci di se nalazi egr ventil? Da ga probam ocistiti
Za probu otkači vakum sa EGR-a i začepi cevčicu od vakuma.
Jedino mi nije jasno, prije je tata vozio auto isto mu se desavalo, kupio novi regulator pritiska goriva, 6mjeseci bez problema bez gresaka vozio, sad kad ga je dao meni pojavila se greska, kupim novi regulator, 2 mjeseca sve okej i opet isto, kako bi to sve bilo povezano ako bi bio dpf ili egr problem?
Da li ti je palo na pamet da proveriš intalaciju i kontakte na džeku od regulatora pritiska ?
Ovo ne izgleda ko na mom motoru
A cemu ovo sluzi?

Motor je ko ovaj na slici sta sam stavio
Screen Shot 2022-05-20 at 12.41.12.png Da ti bude jasnije ako se možešda nađeš . To u dozatori vazduha na usisu i oni mogu da prave probleme.
Launch
A sad mi izbacuje konstantno unblock diesel filter
https://frenchcarforum.co.uk/forum/viewtopic.php?t=43307
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh