C5 2.2 hdi by shema76

Shema76

New member
Pozz svima,evo da predstavim svog c5 2.2 hdi 98 kw,04 god.mk1,znate da opreme ima pun kufer da ne nabrajam,valjda samo nema navigaciju,,,300000 km presao,u zadnjih godinu dana(25000km)promijenjen set kvacila,turbina,set zupcastog,kugle i ulje hidraulike,maknut fap i egr,diskovi i plocice,seleni,repariran zadnji most itd. Na limariji ima par ogrebotina al nista strasno,unutra je mogao bit malo cistiji,gume dobre,ne klapa,ne trese al zato ljulja ko brod! Neobicno mi u pocetku bilo to ljuljanje al zato udobnost vrh! Evo par slika.
 

Fastrs

Member
Maknuo si fizicki fap i softwerski iskljucio fap i egr? Da li je blindiran egr i istekan ili?
Koje si kugle stavio jer vidim da ima i onih meksih i tvrdjih za birat. Zanima me i koji su simptomi loseg zadnjeg mosta i koliko dodje reparatura. Kako ti se krece potrosnja grad, otvorena i kombinirano?
 

Shema76

New member
Odgovore na ova pitanja oko fapa i egr,kugli hidraulike i zadnjeg mosta iskreno neznam. Auto sam kupio 01.06 ove godine par dana nakon skidanja fapa i egr i potrosnja je po BC do tad bila 7.5 a evo s njim presao oko 7 tkm i potrosnja pala na 6.1 litru. 80% je otvorena voznja 80-120km/h a ovih 20% je voznja 50-70 km/h,grada malo i nimalo,,,potrosnja brzom cestom Solin-Klis 90-100km/h oko 15 litara.
 

Fastrs

Member
To i je auto namjenjeno za otvorenu cestu, po gradu dosta potrosi ali otvorenom cestom ako se malo pazi ne trosi puno. Tako je i meni otp oko 6 otvorene, grad dosta vise pogotovo po zimi uz hladne startove.
 

Shema76

New member
Evo prođe godina bez većih kvarova na mom c5 a doduše i od mog zadnjeg javljanja! Zelim podijelit iskustvo od ovog ljeta,par puta mi iz cista mira nije htio upaliti,ne cuje se pumpa u rezervoaru,vergla ali ne pali,nakon 10 min upali i onda bez greske pali 10-15 dana pa opet ista stvar,,,,! Spojimo na dijagnostiku greska: veza ili spoj s ECU slabo radi(tako nesto)! Odspojim komp.motora i imam sto vidit:pinovi tamnozlatne boje,masni-kontakt spremom isperem i osusim i od tada nemam problema!
 
Na vrh