C5 2.0 hdi mk1 eco mode aan-ne pali

Shema76

New member
Problem sa c5 2.0 hdi mk1 04.god zbog prazne baterije ukljucio eco mode aan na displeju;stavim novu bateriju,verglam ne pali! Centralno,svjetla,hidraulika RADI,a pumpa goriva,podizaci stakala,brisaci NE RADE! Spojim pumpu goriva ukratko i ona radi! Provjerim osigurace-svi ok! Jucer spojimo dijagnostiku (univerzalnu) koja signalizira da kompjuter nema struju pa samim time ne radi pumpa i sve ostalo! E sad sta mi je radit:zvat nekog s citroenovom dijagnostikom ili neko moze pomoc?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Jel zamjena akumulatora išla ''na divlje'' ili je poštovana BSI reset procedura?
Ako nije, probaj ga resetirati po pravilima
 

cepet

Member
2015 godine je meni prsetala raditi pumpa goriva u rezervaru. Znači auto je verglalo ali nema paljenja. Problem je bio u BCM (body contro module) ispod haube u kojem je došlo do greške unutar 16 pinskog konektora koji šalje napon ka pumpi goriva. U mom slučaju do pumpe je dolazilo oko 6.7 volti što nije ni izbliza dovoljno da zavrti pumpu. Popravljeno tako što sam skinuo cijeli bcm modul i odnio ga autoelektroničaru na popravak. Cijena 300 kn čini mi se - cijena novog oko 1300 kn.
 

cepet

Member
U mom slučaju bio je kvar u pumpi, eco mode bi se trebao aktivirati kad kompjuter detektira pad napona u aku i tako ga zaštititi, pogledaj još jedanput popis svih osigurača ako ga imaš, čudno je to da kompjuter nema napajanja, ima li koji osigurač za njega?

Da se ispravim, pumpa je bila ok, kvar je bio u tom konektoru i pumpa nije radila, sve ostalo je normalno radilo.
 

Simo90

New member
pozdrav drug imam isti problem sa c5 Eco mode ukljucen,nerade svjetla,prozori,migavci,nece da upali auto vergla ko lud,korisna je svaka pomoc,lp
 

Simo90

New member
pokusao sve moguce skidao kleme,otkljucavao zakljucavao na daljinski probao sa drugim kljucem i nece da upali,pumpa se cuje radi,prozori,zmigavci,svetla ne rade,neznam sta jos pokusati.da pokusao sa drugom baterijom opet isto

da pokusao sa drugom baterijom opet nista
 
Na vrh