C5 2.0 HDi 2001. by "Micija"

Micija

Diagbox 7,57 Modrièa.Free
C5 2.0 HDi 110 ks. 2001 god.





Doslo vrijeme da se ulozi neka markica i u ovg odlikasa,za sad mi je skromniji od x7...osim zahvata na rucnoj kocnici,tj mjenjanja sajli i vodjica i jedne celjusti do danas nije bilo drugih ulaganja.

Danasnja inspekcija kaze auspu progorio



i zadnji desni tocak nije u osi jede jednu stranu gume,na preko 110km/h stvara vibracije i trese,sumnja je pala na ovaj dio.
ostali tockovi svi ok i u zelenom samo ovaj,bukvalno zakosen nekoliko procena i u crvenom.






ako je neko imao slicnih zahvata,svaka pomoc mi korisna.

uz put smo spazili da je i cjevcica koja vodi u amortizes mnogo smotana ali ne curi a majstor kaze da ne pokusavam ispraviti da nebi pukla...



na drugom amortizeru je netaknuta i ok izgleda.

 

charllie

Active member
Lijepo nema sta,nego zemo koliko ti trosi idali je i kod tebe kad ga otkljucas daljincom da se par cenata spusti,ja bi radje da se digne zbog ulaska u auto.:confused:
 

Micija

Diagbox 7,57 Modrièa.Free
Lijepo nema sta,nego zemo koliko ti trosi idali je i kod tebe kad ga otkljucas daljincom da se par cenata spusti,ja bi radje da se digne zbog ulaska u auto.:confused:
Hahha zemo kljuc na popravci u slavonskom Brodu ali sve zavisi ustvari ne znam od cega zavisi hahha popravlja se ili dize ili spusta kako kad,uglavnom na otvaranje vrata se popravlja.
A trosi Boga mi preko 6 litara skoro sedam ali istina je da ga klinac vozi i uglavnom u gradu.
 

Micija

Diagbox 7,57 Modrièa.Free
Hahah nee,nekad i ja vozim taj auto.
Totalno jednostavna ugradnja sa retrovitora,gdje je zvuk i lampice i cifru prikazuje udaljenosti do prepreke (za ne povjerovati ali precizno i tacno) kablic ispod tapacirunga kedera i pravo u gepek,tu ustekao aparatic a plus sa aparatica sam spojio sa kablicem rikverc svjetla,minus tu negdje a senzore kroz branik skupio u snop i opet u gepek do aparata i to je to gotova prica.
Ps. Kupio kod nas u baucentru francuska zemlja porijekla a ima i kineza na oglasima ali za njih neznam dali su ok kao ovi.
 

Micija

Diagbox 7,57 Modrièa.Free
Moj starac poceo da ispusta cudne zvukove...
Na servisu su ustanovili da ga boli prednja desna noga ahahh
Otisao mu lezaj a ako je klinac dobro skontao majstora kao trudit ce se da sacuvaju senzor abs-a!? Ako ne uspiju to bi bio dodatni trosak.
Jeli imao ko takva iskustva,o cemu se tu radi,ima neka fora za skidanje lezaja da nije upitan i senzor?!
Hvalaa!
 

Micija

Diagbox 7,57 Modrièa.Free
Starac se opet pokazao kao pravi zivi ljubimac!
Vrisnula nam remenica radilice ali bukvalno pred zgradom,nije nas sva sreca izdao gdje u putu,hvalaa muuu!
Brzom intervencijom mog juniora tj vlasnika odlikasa hahhha i mene,remenica zamjenjena.


Jos jedna selna na crijevu hidraulike zamjenjena,tako da sad nam nece vise gubiti ulje hidraulike,to smo primjetili uklanjanjem unutrasnjeg blatobrana.
 

Micija

Diagbox 7,57 Modrièa.Free
Starac je samo explatisan i samo ulje i filteri presao oko 3oooo km klinac na fakultetu pa ga i ne vozi cesto.
Sad ga malo obradovali setom zupcastog remena,naravno i vodena pumpa i pk remen sa remenicom alternatora jer na njoj neko kvacilo zablokiralo a ostale rolere ostavili i jos gornji nosac motora i sve to sa rukama 350 maraka.
Dan kasnije konacno mu uradimo i lezajeve na zadnjim lafetima ako se to tako zove,to nas izaslo 230 km sad je bas neurekao se,vozis se kao na oblaku.



Malo je bilo problema,sve zapeklo ali majstor rijesio,svaka mu cast.
 
Na vrh