C4 Picasso sam pali klimu

SYZAC

New member
Kako i naslov kaže, već nekoliko puta u razmaku od par mjeseci auto sam pali klimu i to ponekad u vožnji, ponekad pri samom startu.
Klima je obična manualna, dvozonska, motor je 1.6 HDi 2008.
Zanima me, budući sam čitao na vanjskim forumima, ima li to veze sa regeneracijom DPF tj. na "jednom" od foruma OP piše da prilikom regeneracije auto upali zadnji grijač stakla te grijače retrovizora, kako bi dodatno opteretio motor i time omogućio bolju, povoljniju regeneraciju....ima li istine u tome ili je u pitanju nešto drugo?
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Za paljenje grejača, to je tacno, neko je stavljao i LED sijalicu u retrovizor pa kad zasija, zna da su upaljeni grejaci i da radi regeneraciju. To auto radi da bi povukao više struje
 

SYZAC

New member
Moguće, moja klima je dvozonska ručna, mada negdje piše i poluautomatska (budući se sama pali), mada, nedavno sam imao zamagljena stakla u autu i nije se sama upalila, upali se u smislu paljenja same lampice, bez paljenja venta kabine ili venta hladnjaka....već sam se ponadao kako je u pitanju regeneracija, a niš sad moram smisliti način kako povezati zadnji grijač i ledicu na komandnoj ploči....hvala na pomoći
 

sir.Oliver

Well-known member
Moguće, moja klima je dvozonska ručna, mada negdje piše i poluautomatska (budući se sama pali), mada, nedavno sam imao zamagljena stakla u autu i nije se sama upalila, upali se u smislu paljenja same lampice, bez paljenja venta kabine ili venta hladnjaka....već sam se ponadao kako je u pitanju regeneracija, a niš sad moram smisliti način kako povezati zadnji grijač i ledicu na komandnoj ploči....hvala na pomoći
a zar je to tako teško ??? nadji koja žica ide od prekidača do grijača i na tu žicu spoji + pol . - može bilo gdje na šasiju . po ure posla i jedna piva
 
Na vrh