C4 picasso 2.0 hdi ne javlja grešku a ne mogu voziti

Boboboèk

New member
Pozz, svima...dns krenuli na GO i citrač na autoputu ostaje bez snage. Stanem, auto mogu palit/gasit, na displeju nema nikve greške, stavim u prvu ili rikver (poluatomatik) i počne se gušiti, niti metar ne mrda. Kad radi u leru probam klimu upaliti i auto se ugasi. Dolazi šlep služba i velim vozaču da treba sa sajlom povuči auta a on: ajde da ja probam i auta po nagibu sparkira na kamion?!?! Došlepamo ga u Čk i auto nikud nikam...znači, samo ga upalit mogu a sve ostalo se uguši. Nema greške na displeju. Alternator i akumulator su dobri (prijatelj izmjerio), dizel je natočeni a ne benzin (jer su me i to pitali). Familija čeka, app je uplačen...kaj da napravim pošto je vikend i servisi ne rade...imal je možda ko takav slučaj? Hvala na info
Lp
 

Milosh

Test
Poznavajući Citroenovu briljantnu logiku, moguće je da se sve to dešava zbog neke bezvezne greške. Ako su aku i alternator stvarno ispravni, bez dijagnostike je teško išta reći.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Trebalo bi ga spojiti na live dijagnostiku pa viditi u pokretu kako se parametri kreću.
A ovako za početak, probaj odspojiti MAF pa upaliti i probati auto. Isto sa MAPom ako nema razlike. To su senzori na usisnom dijelu, jedan bi morao biti gore kod grane, drugi negdje oko filtera.
Također pregledati sve cijevi, da nemaju pukotina ili da nije otpala negdje neka
 

Boboboèk

New member
Poznavajući Citroenovu briljantnu logiku, moguće je da se sve to dešava zbog neke bezvezne greške. Ako su aku i alternator stvarno ispravni, bez dijagnostike je teško išta reći.
Tak si i mislim da je neka glupost u pitanju...idem u pon ujutro na servis...al izgubili za sad 3 dana godišnjeg 😥
 

Boboboèk

New member
Trebalo bi ga spojiti na live dijagnostiku pa viditi u pokretu kako se parametri kreću.
A ovako za početak, probaj odspojiti MAF pa upaliti i probati auto. Isto sa MAPom ako nema razlike. To su senzori na usisnom dijelu, jedan bi morao biti gore kod grane, drugi negdje oko filtera.
Također pregledati sve cijevi, da nemaju pukotina ili da nije otpala negdje neka
Ja sam laik...ali budem probal....nemam kaj izgubit do ponedjeljka ujutro osim godišnjeg 😥
 

Boboboèk

New member
Neverovatno mi je da nema ni jedne greske.
Ali apsolutno ništ ne javlja...i serviser citrona (telefonski sam se čul) veli da mu ništ nije jasno i da je prvi put čul za ovak nekaj hahahah
Post je automatski spojen:

posudi auto ili idi busom / vlakom .... i tako se može putovati .... ili pošalji ženu sa klincima a ti sačekaj popravak
Hahahahah...dobra 😉 a kajak, dva supa, vesla, stvari i sva pripadajuća oprema? Ne znam kak je stalo sve u auto 😁na čekanju samo pa kaj bude...
 

3007

Tužni vojnik
Imao sam nešto slično, samo je dijagnostika pokazivala code greške i svjetlila lampica motora. Kod mene je to bila pumpa goriva. Čudno da nema nikave greske. Nema druge nego spojiti na komp. Budi spreman na tisućice ako ideš u ovlašteni. Sretno i javi.
 

Boboboèk

New member
Imao sam nešto slično, samo je dijagnostika pokazivala code greške i svjetlila lampica motora. Kod mene je to bila pumpa goriva. Čudno da nema nikave greske. Nema druge nego spojiti na komp. Budi spreman na tisućice ako ideš u ovlašteni. Sretno i javi.
Ovlašteni nedem...javim sutra nadam se
 
Na vrh