C4 II slabo grije ...

lost

New member
Znači kako su došli hladni dani, prebacim automatsku klimu skroz na HI i slabo/mlako grije.. na diagnostici pokazuje temp 76-80c.
Mogu staviti novi termostat al tih par stupnjeva nece pomoc... Čak i kad se malo stisne po gasu ništa se ne mjenja, znači klapne šta prebacuju toplo/hladno?

I jedna i druga strana isto pušu....
 

Cutac

Prèkaroš
Ak mijenja temperaturu, onda nisu klapne.
80°C nije baš tako puno, pogotovo jer se miješa sa vanjskim hladnim zrakom.
Moj c4 grije ko blesav, ali njemu je antifriz na 107°C.
Danas sam vozio VTS, bio je na 25 i grije on, ali ne ko ovaj, ovaj baš kuri ko trofazna.
 

Memphis

Active member
Znači kako su došli hladni dani, prebacim automatsku klimu skroz na HI i slabo/mlako grije.. na diagnostici pokazuje temp 76-80c.
Mogu staviti novi termostat al tih par stupnjeva nece pomoc... Čak i kad se malo stisne po gasu ništa se ne mjenja, znači klapne šta prebacuju toplo/hladno?

I jedna i druga strana isto pušu....
To je niska temp pogotovo za benzica. Ako je termostat ostao otvoren onda se ni ne može zagrijati kako spada pogotvo kad uključiš grijenje na HI
 

sioux

Member
Prvo provjeri mali kiler,ako su oba dvije cijevi tople onde nesto sa klapnama ne stima, a ako je izlaz kilera hladan, treba zamjeniti kiler(nalazi se kod vozaca pokraj papucice gasa.
 

ZVAJ

Skoro zreo
Znači kako su došli hladni dani, prebacim automatsku klimu skroz na HI i slabo/mlako grije.. na diagnostici pokazuje temp 76-80c.
Mogu staviti novi termostat al tih par stupnjeva nece pomoc... Čak i kad se malo stisne po gasu ništa se ne mjenja, znači klapne šta prebacuju toplo/hladno?

I jedna i druga strana isto pušu....
Meni su rekli da je brtva glave. No pogrešno. Motor je 1.6 VTi. Ima ga i u pežou i mini morrisu. Mali hladnjak u kabini. nešto se zaštopa u njemu i ne prolazi voda. Jednostavna zamjena cijena cca800kn materijal + rad. Oprez meni su kod zamjene blokirali polugice za ventilaciju pa je bilo reklamacije.
 

sioux

Member
Znači kako su došli hladni dani, prebacim automatsku klimu skroz na HI i slabo/mlako grije.. na diagnostici pokazuje temp 76-80c.
Mogu staviti novi termostat al tih par stupnjeva nece pomoc... Čak i kad se malo stisne po gasu ništa se ne mjenja, znači klapne šta prebacuju toplo/hladno?

I jedna i druga strana isto pušu....
ovak
imao isti problem sa grijanjem
prvo promjenio mali kiler u kabini i opet mlacno
grijala lijeva prije vise od desne
Zamjenio termostat i sad grije ko ludo i lijeva i desna strana
cca 880 kuna termostat i posao 200 kuna
nisu krive klapne i te gluposti vec termostat

lp
 

sioux

Member
Može biti i do termostata, no ako njemu temp. vode na dijagnostici pokazuje 70-80*C onda bi to moralo biti dovoljno za ugrijati kabinu...
Kad su mojega izvadili cijeli se zapeko i normalno da nije mogao zatvarat i otvarat. Preporucujem neki bolji jer ovi kineski imaju losu plastiku. I klima mi nije radila ok zbog toga. Sada sve radi ko novo.
 

Mirage

Well-known member
Malo upadam ko padobranac ali moj berlingo tek nakon tri godine i na 60 000 km počeo grijati doslovce valjda odmah kada se upali do sada trebalo po 30 km da krene grijati.

Sada grije nakon 500 metara .
 

sioux

Member
Malo upadam ko padobranac ali moj berlingo tek nakon tri godine i na 60 000 km počeo grijati doslovce valjda odmah kada se upali do sada trebalo po 30 km da krene grijati.

Sada grije nakon 500 metara .
Jednostavno je to provjerit. Ako u leru cijevi od malog kilera vruce i grije i kad krenes postaju te cijevi mlacne onda je definitivno otisao termostat.
 
Na vrh