C4 II 1,6 HDi 92 ks - by Jose

Jose

predsjednik države
Eh eto, nakon cca godinu i mjesec dana od kupovine i cca godinu dana od učlanjenja u porodicu "Citroen forum Hrvatske", da i ja predstavim moju vozilicu.
Nekako nikad da nađem vremena da opalim koju sličicu, jer bez njih mi bilo bezze da otvaram temu.
I danas lijep i sunčan dan, te se našlo vremena za jedan photo shooting i eto...





Uglavnom, radi se o C4, prvi put registrovanom u decembru 2011. godine, uvezenom iz Francuske. Ja sam ga uzeo prošle godine, sa stanjem na kilometar-satu cca 108.000 km.
Ne znam koji je paket opreme (auto kuća koja ga prodaje kaže da je business paket, ali meni se čini da oni svaki C4 prodaju pod tim imenom, pa nisam baš siguran u istinitost tih tvrdnji).
Eventualno možda neko od vas skonta koji je model, na osnovu fotografija, pa nek mi javi.









Trenutno stanje kilometraže je otprilike 122.000 km (znači prešao sam oko 14.000 km u ovih 13-tak mjeseci),
Navigacija je RT6 eMyWay, ažurirana na drugi kvartal 2016. godine.

Nisam s autom imao problema do sada, osim par "lažnih uzbuna":
- kada sam mislio da mi je povišena razina ulja u motoru (ispostavilo se da sam ja nešto loše mjerio),
- kada mi se palilo upozorenje "oil pressure failure" (promjenom ulja i filtera u ovlaštenom servisu nikad se više nije pojavila ta greška, te je problem bio ili u neadekvatnom ulju ili u nepravilno postavljenom filteru ulja).

Jučer sam stavio zimske gume, jer su jutra već pohladna (iako zakonska obaveza nastupa tek 15. novembra).
Gume su Michelin Alpin 5, kupljene prošle zime, u dimenziji 205/55R16.
Auto je inače kupljen sa ljetnim Michelin Energy Saver gumama (DOT iz 2011) i vozio sam ih još ovo ljeto, ali su odslužile svoje, tako da se na proljeće moraju zbaviti nove ljetne gume.



 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Super izgleda, ova plavo sivo crna boja je zanimljiva... ja bi jedino felgice gore i to je to :D
 

ZlatkoC4

Well-known member
odličan auto i oprema biznis klas i jeste do exclusive opreme mu je razlika samo u tome što nema kromirani dio oko maglenki i maske hladnjaka. sve ostalo je kao u exclusive opremi.

neka te dugu i vjerno služi.
 

hahehihoh

New member
ZlatkoC4 nisi bas u pravu. Imam i ja C4 Business i ima puno toga sto joj fali do Exclusive.

To je:
Alu felge (business jih nema serijsko)
Elektricna rucna
Prednji park senzori
Usnje
Masaza na prednjim sjedalima
Elektricna prednja sjedala
...

Inace super C4. Ja imam slicnu, mozes si pogledati moju temu. :)

Da, tvoja C4 ima paket opreme Business.
 

ZlatkoC4

Well-known member
svejedno nije daleko od Exclusive. a niti Exclusive nije u svakoj zemlji jednako opremljen pogledaj malo.

nema elektro parkirnu ali ima pomoč pri kretanju na kosini.
alu felene se dobiju jeftino kad se u startu uzima novi auto.

najveća je razlika u elektro sijedalima ako je to uopče nešto značajno.

A niti Exclusive nema Afil i još neke druge stvari već ovisi također koji motor uzimaš.

Ali u svakom slučaju je auto odlično opremljen ima sve najpotrebnije stvari a sad felnice uvjek se mogu staviti kad nalete neke povljne. a ove čeličane onda za zimski set :grin:
 

hahehihoh

New member
U pravu si Bisiness paket je odlicno opremljen. Imam i ja C4 s Business paketom.

Ali ne mozes reci, da je razlika izmedju Business i Exclusive mala. Ustvari je ogromna, ako gledamo unutrasnjost.
 

Cutac

Prèkaroš
Unutrašnjost se mogla birati i kod mog Seductiona.
Mogao si imati crnu ili svijetlo krem tkaninu.
Žao mi je što nisam tu uzeo :(
 

hahehihoh

New member
Ok, jedni su najpametniji :) pogledaj razlike izmedju B i E i bit ces iznenadjen. U svakom slucaju Business je super oprema, ali ne moze se reci da je ista kao Exclusive osim malenkosti.
 

ZlatkoC4

Well-known member
ali ne moze se reci da je ista kao Exclusive osim malenkosti
Nisam niti rekao da su isti već slični i gotovo isti. motor karoserija podvozje mjenjači navigacija sve isto. ali neću politizirati temu. uvijek postoji razlika u opremi.

postoji razlika između samog Exclusive modela ovisno od kud je došao.

I nisam najpametniji ima ovdje ljudi koji daleko više od mene znaju samo govorim o činjenicama.

I svi koji više prate ovake teme znaju da je činjenica da niti auto sa istom nazivom opreme u HR i Deuchalndu nije identičan u svoj opremi već postoji razlika.

Tako i između biznis opreme postoji razlika. samo da je najbliži opremi Exclusive jeste. Kao i sam medveščak koji ima različitu opremu i različitu ugradnju raznih djelova u interijeru.
 

Jose

predsjednik države
Primijetio sam, i prije ove velike hladnoće, da auto malo sporije pali čim je ispod nule.
U subotu je jedva upalio (nije bio vožen od srijede), a bilo je negdje oko -15°C.
Jučer nije htio nikako, čak mi se u nekom trenutku poništio i sat i datum, što znači da je ostao bio skroz bez struje.
Jutros kontam da pokušam još jednom ("otoplilo" je, bilo samo -10°C :D ), pa ako ne upali, zovem BIHAMK da mi ga pokrenu, pa ću u nabavku novog akumulatora.
Uglavnom, uspio sam ga upaliti nakon verglanja od cca 5-6 sekundi, očistio od snijega i otišao u Unitrade da kupim novi.
Uzeo Bosh 12V 60Ah 540A (cijena cca 60€, ako im ostaviš stari akumulator).



Međutim, akumulator koji su mi izvadili iz auta me u najmanju ruku zaprepastio:



Dobro je ovo talijansko čudo od 44Ah palilo i usred ljeta i još održavalo svu elektroniku kako treba.
Ne mogu da vjerujem kakvo sve smeće ti mogu uvaliti ovi dileri polovnih auta. Katastrofa.

Uglavnom, savjet svima koji kupuju polovno auto da provjere i šta im je nakačeno na kleme.
 

linkres

New member
Mislim da nije to baš tako, svaki akumulator je dobar,ali ak je instalacija u redu.
Puno puta su Bosch i Varta crkavali nakon 3-4 gpd. dok neki manje poznati traju i traju.
 
Na vrh