C4 Grand Picasso 1.6 blueHDI

track

Active member
Vidim ima par kombinacija mjenjaca i motora izvedbi (robotizirani, full auto, 110 KS, 115 KS, 120 KS...)

Jel se zna koja je kombinacija najbolja sto se pouzdanosti tice?

Za ovaj robotizirani znam da je mnoge u crno zavio. 😅
 

Milosh

Test
Koliko ja znam, e-hdi znači da ima start&stop, a blue znači da ima ad-blue i da je Euro 6 norma. U svakom slučaju je bolje što jednostavnije, dakle bez ad-blue.
 

Mirage

Well-known member
Gledajuci generalno, jel taj blueHDI ista pouzdaniji od prethodnog e-HDI motora ili je to ista stvar?
Koliko ja znam, e-hdi znači da ima start&stop, a blue znači da ima ad-blue i da je Euro 6 norma. U svakom slučaju je bolje što jednostavnije, dakle bez ad-blue.
Evo moj berlingo nije ni e hdi, ni blue hdi, ali ima jedno i drugo. Svi od 2017 godine citroen dizelaši imaju ad blue i start i stop sistem, a ovo ostalo su trgovačke fore ili kako se kome dalo zalijepiti naljepnicu. Jedna serija ima tu naljepnicu druga nema vjerojatno na 100 000 komada uštede par eura na naljepnicama.

1.6 HDI kao i od prije samo dorađen po meni još pouzdaniji ja sam na 105 000 km 73kw 5 brzina motor nema nikakvi problema, a ad blue priča je kod mene već jednom opjevana valjda to svi moraju proći.
 
Na vrh