C4 Coupe - curi voda u gepek?

Larry

Member
Zdravo kolege,

da li se itko susreo s ovime? Nisam do sada imao problema s time, tek jučer nakon one obilnije kiše sam primjetio da je podloga u gepeku dosta vlažna, a kada sam ju digao bilo je i kondenzata na plinskom rezervoaru.

Zna li se dešavati da voda negdje hoće procurit unutra? Kod antene, kod svjetala...?

Pitam jer sam slab s vremenom i mjestom za provjeravati i skidati tapecirunge, pa da odmah bacim oko na eventualni uzrok.
 

Cutac

Prèkaroš
Frend je imao problem. Njemu je curilo po nebu tamo di je onaj buzir za zice, pukao mu je kreder i curi mu negdje ispod zadnjeg stakla. Znaci kad skines plastiku na kojoj je oznaka modela auta, tu.
Odi na praonu s nekim, lezi u gepek i gledaj.
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Kondenzat na plinu sam viđao, sumnjam da bi bila tolka količina da natopi podlogu! Provjerit kedere, ako nema na dasci gepeka, moguće da je i s ceste! Probaj cutacev prjedlog s praone ak je moguće leć u gepek coupea 😃
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Voda zna putovati, pa je mene zeznulo jednom to prisilno namakanje izvana i traženje curenja. Bio sam cca 20 cm dalje i na krivom panelu što se curenja ticalo.

A pomoglo mi je puhanje kompresorom iznutra po spojevima sa nastavkom za ispuhivanje. Izvana smo špricali sa deterđentom u spreju i odmah se točno vidilo di je problem
 

Larry

Member
Update: Nisam više primjetio curenje vode. Gepek je fino natopilo i negdje se napljesnilo pa to moram lijepo oprati i posušit, ali tepih je skroz suh pa pretpostavljam da više nije curilo. Možda se onda jednom dogodio krivo zatvoreni gepek pa je tijekom pljuskova (kojih je ovu jesen jako puno bilo) navuklo vode unutra.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Meni se desilo u januaru slicno, ali iznad zadnjeg bocnog malog prozora. Jedan dan sam video ds je mokra ona pregrada izmedju gepeka i zadnjih sedista. Shvatih da voda curi pored tog airbaga. Isto je bilo puno padavina. Otvorim vrata gepeka, tu gde je ta "ruka" gepek vrata, vidim da ima dosta blata, reko moguce da voda nije mogla otici. Pa sam procistio, vise nisam imao tih problema. No, dva najcesca mesta gde curi. Prvo ta guma oko instalacija za gepek vrata. Guma kroz koju prolaze kablovi. Mesto spajanja sa autom, tu treba zasilikonisati. Takodje, bar na C4P iznad gepek vrata, na samom krovu, odnosno na kraju lajsne na koju se kace krovni nosaci. Tu hoce takodje da popusti i da voda udje. Sta reci, ja i dalje povremeno imam problem da kod vece kolicine vode, voda udje kod suvozaca. Napred, malo ispred zvucnika u vratima. Do danas nisam odgonetnuo gde probija i zasto. Jako cudno, jer preliva preko kedera u kabinu. Nije klasicno iz motora ventilatora, ili filtera kabine.
 

Larry

Member
Znam da je prošlo dosta vremena, ali nisam se ni stigao puno baviti ovime.

Primjetio sam da je guma od vratiju gepeka na donjem lijevom kutu malo bila otkvačena pa sam ju lijepo nagurao nazad koliko sam mogao. Primjetio sam da voda i dalje curi, ali u puno puno manjoj količini. Probat ću to još malo nabit i počistit cijelu gumu.
 
Na vrh