C4 Cactus redizajn

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Navodno 26.10. predstavljanje. Makeover će biti dosta opsežan, pošto je Cactus jako flopnuo u prvom izdanju.
Očekuju se veliki napretci u komforu, tj. implementiranje već predstavljenih tehnologija (ovjes, materijali u unutrašnjosti, izolacija).

MOtori se prilagođavaju EURO 6.2 normi. Što znači DPF za turbo benzince :gaah: Osim toga benzinci ostaju isti (82, 110, 130 mlinčeki). 1.6hdi se mijenjaju sa 1.5hdi motorima, točne snage se neznaju.
Mjenjač stiže novi ručni sa 6 brzina, automatik ostaje isti.

I iznenađenje za kraj....

Šuška se o izbacivanju naziva ''Cactus'' iz imena :D

Neću davit sa renderima, evo jedine dvije dostupne slike

 

Cutac

Prèkaroš
Što znači DPF za turbo benzince Osim toga benzinci ostaju isti (82, 110, 130 mlinčeki).
3 cilindra, jedna litra i čep u auspuhu, krasno.
Rađe fauve koji radi normalne motore, ali laže, nego ovo.
Nek onda naprave 4 cilindra, blizu dvije litre i DPF, njega skineš i bog te veseli.
Vidi Mazdu, dvije litre i još nije završila u novinama kako truje pol Japana...

Neka se riješe dizela i krava, a ne da upropaštavaju benzinske motore...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
U nekim različitim svjetovima mi živimo hahah
U mome vw nije nikad u svojoj povjesti napravio poštenog benzinca. I isto zanimljivo, kod mene od sljedeće godine idu poticaji na dizele hehehe :D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Pa vjerovatno s prvim kvarom nakon garancije :D

Sad u biti nema više one filozofije da je benzinac jeftiniji za servis od dizela. Svi će imat ekološke đinđe, turbine, dvomaseni... isti kuki. Ajde bar većina dizela ima normalan broj cilindara. I manje troši. A i uz poticaje bi mogla fino past cijena :D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Meni sve odgovara :D Ma iskreno neznam detalje, jutros mi o tome pričali... Meni to zvuči ko SF, pa poticaji bi nestali u prvih 10 do 15 sekundi od početka ''akcije''.
 

Cutac

Prèkaroš
Ne kužim što pričaš.
Hrvatska će subvencirati, tvoja županija, grad?

Ili misliš na to da će izvana jako puno pojeftiniti?


Kako god, meni je dizel dobar ako je pravi automatik i ako ima 300 ili više konja, ostalo jok.
 

toma

Active member
Kako god, meni je dizel dobar ako je pravi automatik i ako ima 300 ili više konja, ostalo jok.
tebi bi ja dao 50 ks, i to ti preveć :p

pazi da me jedan dan kobre ne zovu da su te zaustavili, onda ces definitvino na 50 :D:D:D
 

Cutac

Prèkaroš
Pazim ja kad vozim.
Kad vidim kobru, usporim :D

Šalim se, ne vozim ja brzo, rađe novce utući u aute nego dati ovim našim lihvarima :)
 

Cutac

Prèkaroš
Prvo nek preko cijelog Paga, Golog otoka i Velebita stave solarne panele, pa onda kad struja bude potpuno eko, onda nek se voze električni auti.
Dok se naprave baterije, prevezu i dok se napravi struja, bude više štete nego koristi..
 

Franzg

New member
@Ivan to je moj kolega radio taj tekst, riječ je o poticajima koji sigurno idu ali samo za električne i plug-in hibride...a za dizele nema ništa, samo će neki proizvođači nudit neki bonus ko npr. kako je Mercedes bio ponudio neke novce ako se stari dizelaš daje u zamjenu (dobis procjenjenu vrijednost i jos dodatni taj bonus), ali to je druga stvar i ovisi od proizvođača do proizvođača...
A što se Cactusa tiče kolega ide na premijeru u Pariz za 2 tjedna pa će odmah i slike ic na web naš (autoklub.hr) :)
 

Franzg

New member
on je pisao o Eko poticajima pa se valjda nije uhvatio ovog dijela

Uglavnom mene zanima baš taj novi Cactus, jer sa među rijetkim osobama kojima je ovaj dosadašnji bio cool :grin::D:D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
I meni je bio kul, ali očito ne dovoljno za široku publiku. Sve su brojnije glasine da će izbacit Cactus iz imena i da će glumiti nasljednika C4 do minimalno 2020.
U praksi to znači mrvicu produženu šasiju, pokretna stakla na stražnjim vratima...
 

Phantom

Drajver
šta su odustali od jastučića sa strane, nadam se da će ubacit i jače motore u kaktusića ...
užas mi je od maglenki dizajn na renderu
 

Phantom

Drajver
Punac mi ima c4 cactusa, prvi ga je imao u našem gradu i dalje kada se vozim je uživancija, mekši je puno od mogo c4 ;),možda bi ja mogao c4 cactus 2 nabavit ako bude black edition :D

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=8uYTXSLVmUI[/ame]
 
Na vrh