C4 1.6 BlueHDi 100 Medveščak

dado8

Member
Izdržat će 2 ili 3g :-D
Ima garanciju 4g / 80,000km i sve servise plaćene unaprijed (Citroen ima garanciju 5g / 90,000km), tako da će Megane poslužiti:) Nije nam to prvi Megane / Renault koji smo kupili...
Do slijedećeg auta bude ok :)

Ali, da, Citroen je stvarno dobar autek. Da nam nije pre mali, ostavili bi ga i duže...
 

Cutac

Prèkaroš
Vozio novog, nije mi sjeo, po meni je losiji od c4. Nema toliki dojam luksuza, nije toliko udoban i nekako mi je mljaaa.
A imam dosta iskustva sa starijim(prethodnim) i taj je bas fulan skroz.

No, kako bilo, sretno :)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
A prati ćemo razvoj situacije... javi dojmove kad se još bolje upoznate s Meganeom ;)
 

dado8

Member
Po mom mjerilu - dosta. Ja Sam npr 203cm, I kad sjednem u c4, i podesim vozačko sjedalo kako mi paše, iza mene je malo teže sjesti. Samo niže osobe ili djeca stanu, na knap. U Meganeu nije problem, čak i ja stanem iza. Rekao bi da je to mjerilo.
Prostora za glavu je ipak manje u Meganeu, gdje je i dojam drugačiji zbog manje šajbe. Po dužini i širini je više mjesta.

Prtljažnik je dosta veći jer je karavan, naravno..

U biti trebali smo veći auto jer smo dobili sina, a Citroen nije imao ništa zanimljivo u gami (Picasso nam se nije svidio, c5 više nema, c4 cactus nam se isto nije svidio...itd...).
Gledali smo još Peugeot 3008, ali je papreno preskup.S istom opremom kao Megane Bose, 3008 bi bio oko 270t hrk. Megane smo platili 182t hrk. Sa 4g servisa i garancije i zimskim setom kotača (gume, felge i senzori tlaka u gumama)... Plus super serijska oprema.
 

diegos

Well-known member
Cestitke na novom autu! Meni se megane ne sviđa al nek te dobro služi ;) Vozio ga i mislio sam da ce mi mjenjac ostat u ruci nakon svakog šaltanja :D Mjesta ima, pogotovo karavan sto je super... Bilo bi zanimljivo da imamo i c4 karavan :)
 

dado8

Member
Pozdrav svima I svako dobro povodom blagdana!

Dugo me nije bilo, ali Citroen je još u obitelji. Ja sam u međuvremenu imao Megana IV Grandtour 1.5 dci 110, BMWa 318d (f30, kupljen novi 2018e), potom BMW 318d (g20, isto novi, kupljen krajem 2019e) i sada BMW X3 (novi isto, kupljen u 2/2021).

Uglavnom, Citrać je još u obitelji, ima samo 75tis km i danas smo bili na ovlaštenom servisu - redovnom.
Nažalost, nakon 5g i 75tis km imamo prvi "ozbiljniji" kvar; naime, injektor adblua je izgleda procurio u nekom trenutku unazad godine dana, i adblue je navodno progrizao gusenu cijev koja ide od katalizatora prema ispuhu (a koja je točno ispod injektora adblue). Mora se mijenjati katalizator jer je dio fiksan u jednom komadu i naravno injektor adblue-a. Cijena s popustila (klub vjernosti) cca 5500tis kn.

Ostalo sve - za 5, nema problema.
S obzirom da sam s ovim autom od 2016 kada je kupljen, do kraja 2017e kada je došao Megane, napravio 65 tis km po cijeloj (doslovno cijeloj EU: od Litve do Portugala, jer sam živio i radio u Poljskoj i Luxembourgu, pa sam dosta putovao) - ovo i nije prevelik problem i mislim da je auto jako dobar (za razliku od prvog Citroena kojeg sam imao 2010e).
Dodatno, od kraja 2017 do danas auto je vozio moj tata i u tom razdoblju jedva je napravio 10ak this km...

Uglavnom, to je sve od problema koje sam imao od kada je kupljen (dodatno su mijenjali graničnici vrata negdje 2018e, kada su počeli cviliti, ali to ne smatram problemom).

Not great but not terrible!
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ako ga se planira ostaviti, neki bi isključili AdBlue sistem, bar do eventualne prodaje
 
Na vrh