C4 1.6 BlueHDi 100 Medveščak

dado8

Member
Da i ja predstavim svoj C4. Iako s prvim C4 nismo imali sreće, pa je žena bila jako protiv - nakon 6g ponovno je u našu garažu došao Citroen....

Ovaj puta C4 FEEL EDITION BLUEHDI 100 BVM (tako smo naručili 22-10-2015), no 4 mjeseca kasnije kada je došao (18-02-2016), Feel Edition postao je Medveščak :)

Boja je siva galet, a od dodatne opreme smo naručili:
- Pepeljara i upaljač
- Paket automatska klima (sadrži Automatsko paljenje svjetala, prednje automatske brisače, unutarnji elektrokromni retrovizor, akustično vjetrobransko staklo i funkciju follow-me-home)
- Metalizirana boja (siva Galet)
- 7" tablet (USB +BtueTooth+Cd čitač)
- rezervni kotač smanjenih dimenzija
- garancija 5g / 90,000km

Na poklon smo dobili gumene i platnene tepihe, set obvezne opreme za teh. pregled, te 16" zimske gume (čelične 16" felge i vijke smo kupili).

Plan je voziti ga 3 max 4 godine.
Prvi dojmovi veoma pozitivni,i iznad očekivanja.
Najviše me oduševljava:
- hands-free ulazak i paljenje (vrijedi mi svake kune),
- automatsko paljenje svjetala i podešavanje svjetline 7" tableta ovisno o vanjskim uvjetima (npr kad je dan i upaljeni su brisači na auto modu i kiša ih aktivira, sustav pali kratka svjetla ali ne smanjuje intenzitet svjetline instrumenata / ekrana). Osjetljivost sustava je izvrsna.
- udobnost sjedala
- mogućnost izbora blagog / srednjeg / intenzivnog načina automatskog rada dvozonske klime
- veličina prtljažnika i
- elastičnost / potrošnja motora. Ne mogu se požaliti ni na mjenjač, sasvim mi je ok... Očekivao sam gore iskustvo...
Također, na 7" tabletu imam tipku za navigaciju, no ona u sustavu nije dostupna / aktivna.
Omjer uloženo-dobiveno je vrlo dobar. ZApravo sam iznenađen cijelim autom.








 
Posljednje uređivanje:

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Èestitam na kupovini :aplauz: i puno sretnih i bezbrižnih kilometara :cool:

Iako s prvim C4 nismo imali sreće, pa je žena bila jako protiv - nakon 6g ponovno je u našu garažu došao Citroen....
ček malo, sad sam se setil :whistling:
kaj nisi ti napisal da nikad više Citroen ? :D:D
Kakogod, nadam se da bu te ovaj bolje poslužil..:cool:
 

marko1103

Member
cestitke i puno sretnih kilometara :weeabooface:

zanima me samo kada stisnes tipku "internet preglednika" da li imas samo opciju browser-a ili imas jos mogucnost i android mirrorlink-a i/ili apple carplay-a ??

imam isti uredjaj u svom s updateanim software-om iz 12/2015 kojeg su mi napravili u servisu, a za aktivaciju navedenih opcija kazu da nije podrzano s strane uredjaja jer kakti trebam neko digitalno sucelje imati jos dodatno da bih mogao imati gorenavedeno
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
ček malo, sad sam se setil
kaj nisi ti napisal da nikad više Citroen ?
Mirda, kakva memorija. :)

PS. Tak i moj stari priča kak si nikad više gemišta ne bu spravil i da mu je ovo zadnji, pa si i dalje natače i tak zadnjih 30 let. :) Svake godine "Ima super" vino i šteta da se skiseli.
 

dado8

Member
Ne, isto nemam Mirror link / Carplay... Samo internet preglednik...Rekli su mi da uređaj ne podržava... Valjda ide u paketu sa navigacijom.. ne znam...

PS. Tak i moj stari priča kak si nikad više gemišta ne bu spravil i da mu je ovo zadnji, pa si i dalje natače i tak zadnjih 30 let. Svake godine "Ima super" vino i šteta da se skiseli.
Ma, izdržat će 3g valjda:cool:

Kakav ključ imaš? Može fotka?
Evo fotke ključa. I fotki po lijepom vremenu:cool:


















































imam isti uredjaj u svom s updateanim software-om iz 12/2015 kojeg su mi napravili u servisu
Kako se provjerava verzija sw?

Jel ovo nešto svijetli u svjetlima na gepeku ili je refleksija?
samo refleksija :(
 

markan1000

Well-known member
d o b a r! čestitke i sretno, i neka ti promijeni mišljenje o izdržljivosti citroena da ga ne poželiš prodati nakon 3, 4 godine. ili ga toliko zavoliš pa kupiš još jednog citroena ;)
 

dado8

Member
:)
Nadam se... prvi c4 mi je bio katastrofa i to je moj stav o mom tadašnjem primjerku...
ovaj me novi zaista ugodno iznenadio, čak i više nego sam očekivao (s obzirom na moje iskustvo s Citroenom).... od izgleda, opreme, motora i cijene (sa svim gore navedenim stavkama 140 tkn). S
Sve na mjestu. Osobno, nemam predrasuda pred ni jedno markom (a promijenion sam ih, jer svake 3g, od svoje 22. kupujemo novi autek). Ali prvi c4 mi je fakat bio katastrofa. Kia me (2012) recimo, kao i (2007) astra h cdti jako pozitivno iznenadila... Ali pored ovog mog novog c4, Ceed ili nova Astra k mi nisu bili privlačni kao c4 (Ceed mi je peeskup i nakon redizajna prekičaste unutrašnjosti, Astra je zapravo odlična, čak i cijena nije loša, ali prtljažnik sa doplatom rezervne gume je fakat pre-pre mali, pa je i supruga odustala). Veću klasu ili suv jednostavno (još) ne trebamo. Budemo vidjeli kako će c4 služiti...prvi dojam je za 5..
 

Syyy

New member
Ja sam probao novog focusa,auto je dosta vozackiji od c4,tvrdji ovjes,malo precizniji mjenjac...ali meni osobno ruzniji,losiji materijali unutrasnjosti i manje mjesta...losija sjedala i fali mu profinjenosti u odnosu na c4 ;-)
 

dado8

Member
Potpisujem... mene je najviše razočarao prostor u Focusu.... čak je i moja Kia Rio imala više mjesta u unutrašnjosti (osim gepeka)...
 

dado8

Member
Update: nakon godinu i 8 mjeseci tj 40tkm, auto poklonjen tati. Sebi smo uzeli novi, kao i uvijek do sada.

U tih 40tkm, jedini problemi su bili:
- jednom, pred koji mjesec senzor tlaka u gumi je pokazao da je prednja desna guma probušena, a ona je bila ok. Tlak je bio točan. Nakon kontrole i vožnje od cca 1km, ugasilo se i od tada senzori u gumama rade ok.
- pojavila se greška Adblue + greška u ispušnom sustavu. Nadolio Adblue i nakon par km, ugasila se i od tada sve ok. Poslje sam saznao (na redovnom servisu) da bi to moglo biti od neispravnog čepa adblue posude, koji je potom, po nalogu / opozivu proizvođača, zamijenjem poboljšanim.

Ostalo sve ok. S obzirom da sam imao keramičku zaštitu laka - nema niti jedne ogrebotine unatoč tome što je auto prošao Poljsku (tu smo i živjeli 6mj, plus zime od -20), Njemačku, Èešku, Slovačku, Austriju, Mađarsku, Francusku, Luxembourg (tu smo isto živjeli skoro godinu).

Uglavno - za razliku od starog c4 - ovaj dobiva čistu 5icu:)
 

dado8

Member
Renault Megane GrandTour 1.5 dci Bose edition...
C4 nam je bio premali (prinova u obitelji), ali ostaje u obitelji - tata će ga voziti. Bila je šteta prodati auto u takvom stanju i s tom opremom.... Služi super.
 
Na vrh