C3 mk2 servisni manual

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Bojim se da se nećeš usrećiti po tom pitanju, barem ne besplatno. Te muči nešto konkretno, možda možemo pomoći?
 

venom

New member
Auto za sada sluša, samo bih htio imati ga, kada zatreba da ne tražim tjednima.
Sve radim sam po autu, ali svaki auto se drugačije štela.
 

sir.Oliver

Well-known member
pogledaj na ukrajinskom citroen klubu . ja sam tamo našao za Elysée knjigu popravak i održavanje automobila C-elysée / P 301
 

DS9

Active member
Ima li netko servisni manual?
Nikako naći po netu.
Ima.
Bojim se da se nećeš usrećiti po tom pitanju, barem ne besplatno.
Hoće donekle ;) i to od Citroen-a.

Moja malenkost, inače sticajem okolnosti moderator C3 garaže/podforuma srpskog nezavisnog foruma ljubitelja citroena tj. CFS-a - je odavno tamo postavila u odgovarajućoj temi link do citroenovih servisnih uputstava koje je citroen ostavio slobodnim za pristup na svom servisnom sajtu.

Radi se o uputsvima na više jezika za modele citroena proizvedene od 1999. do 2008. godine. Po pravilu, na francuskom jeziku su uputstva koja pokrivaju 2008. godinu dok izdanja na ostalim jezicima (uglavnom) pokrivaju do 2005. Kome je potrebno na kineskom jeziku naći će uputstva do 2007. za pojedine tamošnje citroene.

Citroen je vremenom/godinama menjao stazu/putanju na svom sajtu do ovih uputstava, pa je trenutno aktuelni donji link.

Inače, nije svake godine stogodišnjica Citroen-a pa i u to ime pozdrav od mene.

Hvala citroenu, uživajte.


http://public.servicebox-parts.com/dtt/AC/CDP/
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Super je to, ali kolega traži za model od 2009. uputsva nažalost... a za te novije aute je sve teže naći dokumentaciju
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DS9

DS9

Active member
Po onome što sam ja video, određeni sklopovi tj. podaci su identični u uputstvima ranijih godišta, a takođe sam viđao da servisna uputstva ne pokrivaju svu raznolikost na koju se može naići kod konkretnog auta/modela. Na primer u određenim godištima kod 1,4 HDi c3ojke odsustvuje španer PK kaiša (umesto koga je stavljen običan roler i elastični kaiš) iako bi prema servisnom uputstvu tog godišta on trebao da postoji.

Takođe i u Haynes priručnicima čije sam navode imao prilike videti, ima slobodnih interpretacija koje nisu zvanične.

Kako god, za određeni konkretan problem, kada se nema podatak iz servisnog uputstva ili Hayness priručnika ovakvi forumi po Evropi daju najviše podataka. U nekim slučajevima pokrivaju i ono što i nije predviđeno da se popravlja, kao što je npr. taster desne ili leve ručice Comm-a.

Sad, mislim da je u ovoj temi zgodno naglasiti da je onome ko se interesuje za servisna uputstva citroena verovatno prva stvar koju treba učiniti je (besplatna, uz navođenje neke virtuelne firme) registracija na servisni sajt.
http://service.citroen.com
kako bi po konkretnom VIN mogao pratiti katalog tog konkretnog vozila.

Iako plaćeni pristup (kakav imaju ovlašćeni servisi) daje mogućnost prikazivanja npr. popravke korak po korak, ili uvid u dokumentaciju (tipa detaljna električna shema) koja nije dostupna slobodnim pristupom - ipak je i ovako korisno u priličnoj meri.
 
Na vrh