C3 hdi - Slaven

Slaven

New member
Hvala, iako imam 195 cm meni je ok dok ne uleti nešto veće...
Jedino sam skužio da ona verzija sa produženim vjetrobranom nema visinu kabine kao ova sa običnim.
To je Karrite, navodno neka britanska marka, mislim da je 320 litara.
Nosači su Whispbar S16.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Zaslužuju svoju temu ovako lijep autić ;)
Lajkam felgice, ali rijetke su na ovom modelu. Jesu li došle tvornički ili?
I kakve su ovo plastike iznad tablice prozirne?
 

Slaven

New member
Hvala...
Tvornički su bile čelične 16" sa ratkapama, na njih sam stavio zimske gume a ljetne na ove alu koje sam kupio rabljene od prethodne generacije C3.
To su plastične "fućkalice" koje kod brzine od 50 i više km/h navodno proizvode zvukove iz spektra koji mi ne čujemo ali su neugodni psima i divljači.
Prevencija naleta na živine uz cestu uglavnom.
Primjetio sam da kod pasa radi jer čim nailazim oni sa ruba ceste skaču u jarak.
Ima ih raznih verzija za kupiti na mađarskim benzinskim pumpama a kostaju 30-tak kuna.
Ima i na ebayu...
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Zgodno. Nisam ni znao da to postoji.

Èuo sam da su cijene auta u DK najviše u EU. Je li to istina?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Bome i ja prvi put čujem za ove zviždaljke. Al ima logike.... baš ću si probat sa eBaya naručiti :palac-gore:

Èuo sam da su cijene auta u DK najviše u EU. Je li to istina?
I meni se ta informacija vrtila po glavi pa sam bacio oko. Kuna = kruna praktički, pa nije problem usporediti.



Ovaj C3 na nekakvoj akciji kod njih je 125tkn.
Nisam išao u detalje, ali dok složiš kod nas da isto izgleda izvana sa istim motorom, dobiješ cijenu od 120tkn.

Ako uzmemo u obzir prosječne plaće i cijene, Danci ga otplate sa 5,2 mjesečnih plaća, dok nama treba ravno 20 mjesečnih plaća.

Prema ovom proizlazi da ovaj C3 nekih 4x jeftiniji u Danskoj. Toliko o skupim autima kod njih :D
 

Slaven

New member
Ovaj auto sam kupio novi ravno prije 2 godine.
Tada je na akciji 😂 koštao 180.000 kruna ili kuna plus 7.000 za Vestfalia već ugrađenu kuku sa atestom koje ovdje imaju gotovo svi auti jer su usluge prijevoza skupe a autoprikolice svih veličina možeš vrlo jeftino iznajmiti na 100 mjesta.
Od opreme ima esp, nadzor tlaka u gumama, automatsku klimu, parking senzore, kožni upravljač, bluetooth, tempomat, prednja grijana sjedala, retrovizore na struju, led svjetla...
Dio je plaćen u cashu a dio na kredit, kamata je bila 1.49% bez troškova i ovjera, kredit odobren mailom u roku od pola sata.
U auto kući odabereš policu i dobiješ ju skupa sa računom na kućnu adresu, prodavač policiji pošalje mail koje tablice ti je dao a policija ti kući pošalje prometnu dozvolu.
Bez i jednog biljega, pregleda, plaćene cestarine ili bilo čega, jedino plaćam 130 kuna polugodišnjeg eco poreza, autoceste su besplatne.
Tek nekon 4 godine na prvi tehnički a nakon toga svake 2.
Najbolje mi je bilo kad je u autosalonu tip isprintao papire za kredit i kaže "Evo, kad potpišete banka će u toku dana isplatiti kredit, uplatite ostatak, mi pripremimo auto i sutra dođete po njega... "
Nakon toga on nešto potpisuje na svakoj stranici.
I pitam ga što a čovjek kaže "Ja potpisujem da ste vi osobno predamnom potpisali ove dokumente."
Nema javnog bilježnika... 😂
Unazad 2 godine Danska je dvaput snižavala davanja na automobile tako da je sada ova klasa auta 50-60.000 kuna jeftinija.

Ivane, u pravu si...
Prosječna netto plaća koju dobiješ isplaćenu na račun za puno radno vrijeme koje je ovdje 150 sati je između 14.000 i 16.000 kuna i imaju ju prodavačice u dućanu recimo.
Netto plaća na račun od 20.000 kuna se smatra jako dobro plaćenim poslom i toliko su otprilike plaćeni prosvjetari i policajci.
Plaća svima za tekući mjesec sjeda dan ili dva prije kraja mjeseca, znači za lipanj je plaća 29. ili 30.06. vidljiva na računu.
Ja sam danas dobio obavijest o isplati i sutra je u banci.
Da ti ilustriram s druge strane koliko nas doma šišaju kao ovce ja ovdje imam Lebara prepaid sim karticu za mobitel i za paket od 99 kruna ili kuna mjesečno dobijem 10 sati razgovora prema fiksnim i mobilnim mrežama u Danskoj uključujući 50 zemalja u svijetu pa i Hrvatsku, 3000 sms ili mms poruka i 60 GB prometa u 4g brzini...


 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Meni stigla Tcom ponuda tarife sa 6gb prometa za 150kn/mjesečno (+ onih 10kn za tko zna što koje ne navedu).

Uživaj i ne vraćaj se :D
 

Milosh

Test
Meni stigla Tcom ponuda tarife sa 6gb prometa za 150kn/mjesečno (+ onih 10kn za tko zna što koje ne navedu).

Uživaj i ne vraćaj se :D
Kako je kod vas u HR što se tiče tog protoka, šta bude kad potrošiš tih 6 GB?
 

diegos

Well-known member
Hehe dobro bi mi došle one fućkalice za divljač, stalno mi neke životinje izlijeću :)

Felge su lijepo sjele! A ova Danska kao da nije s ovog planeta
 
Na vrh