C3 gubi vodu

drmrgood

New member
Pozdrav ekipa!

Auto je C3 2006 godište, 178000km 1.4 benzinac. Jučer sam sasvim slučajno išao gledati nivo vode i primijetim da je ispod minimuma. Falilo je točno litra vode. Nakon toga sam napravio 100 km. Jutros idem vidjeti nivo vode i fali 7 decilitara. To je po meni dosta ali nigdje ne vidim da curi voda. Auto je bio na servisu i promijenjena je pumpa vode kao i kompletna distribucija, dihtung glave, ravnana glava, čep na posudi i još masu toga. To je rađeno u devetom mjesecu prošle godine.
Da li je moguće, kao što sam čitao, da pušta na dihtungu vodene pumpe ali se to manifestira samo kada je upaljena klima pošto je veće opterećenje motora? Jer se ovo po zimi nije događalo. Što da gledam i kako da nađem gdje pušta? U vodi nema ulja a na čepu od ulja nema emulzije.
 

dinko1981

Well-known member
Obično se vide tragovi gdje pušta a neki majstori imaju opremu za dizanje tlaka u rashladnom sustavu da vide gdje curi
 

drmrgood

New member
A ništa, morat ću sve pregledat. Ako ne uspijem ništa naći ići će opet majstoru. Mislim da se negdje nešto mora vidjet jer je nestala skoro litra vode u samo 100 km. Ali nisam primijetio da curi voda dok stoji znači da se samo u vožnji ovo događa.
 

szahtila

Well-known member
Pozdrav ekipa!

Auto je C3 2006 godište, 178000km 1.4 benzinac. Jučer sam sasvim slučajno išao gledati nivo vode i primijetim da je ispod minimuma. Falilo je točno litra vode. Nakon toga sam napravio 100 km. Jutros idem vidjeti nivo vode i fali 7 decilitara. To je po meni dosta ali nigdje ne vidim da curi voda. Auto je bio na servisu i promijenjena je pumpa vode kao i kompletna distribucija, dihtung glave, ravnana glava, čep na posudi i još masu toga. To je rađeno u devetom mjesecu prošle godine.
Da li je moguće, kao što sam čitao, da pušta na dihtungu vodene pumpe ali se to manifestira samo kada je upaljena klima pošto je veće opterećenje motora? Jer se ovo po zimi nije događalo. Što da gledam i kako da nađem gdje pušta? U vodi nema ulja a na čepu od ulja nema emulzije.
Možda je nedostajalo više od te jedne litre,možda je bilo još zraka u sistemu. Ja bi za početak ili dobro odzračio sistem ili par dana dolijevao i pratio nivo, naravno ako i dalje nedostaje vode
 

drmrgood

New member
Pa ja sam jutros dolio to što je falilo, ali ovo je već treći put sveukupno da dolijevam. Prvih dva puta je falila po litra vode a danas 0.7 l (7 decilitara). To je ukupno skoro 3 litre. Da ga j...š već je taj zrak morao izać van.
Našao sam gdje curi. Crijevo koje je na dnu kilera i stegnuto je onom cudnom selnom slini i tu kaplje voda. Sada me samo brine da li je do te selne(svakako cu staviti onu normalnu) ili je mozda kiler propisao.
Nasao sam problem. Curi na crijevu koje na donjoj strani ide u kiler. E sad, da li je samo selna, crijevo ili mozda i supalj kiler, ostaje mi da vidim. Za pocetak skidam ovu selnu i stavljam ovu obicnu, sad je ona tvornicka sta se stisce s onim posebnim klijestima
 
Posljednje uređivanje:

szahtila

Well-known member
Pa ja sam jutros dolio to što je falilo, ali ovo je već treći put sveukupno da dolijevam. Prvih dva puta je falila po litra vode a danas 0.7 l (7 decilitara). To je ukupno skoro 3 litre. Da ga j...š već je taj zrak morao izać van.
Jbg, u prvom postu nisi spominjao prethodna nadoljevanja
 

drmrgood

New member
Jučer sam promijenio tu šelnu, dolio vodu i odzračio sistem. Došao sam na posao (cca 7 km) i za sada šelna drži i ne vidi se da curi. Kad se auto malo ohladi provjerit ću nivo u posudi i dalje pratiti šta se dešava. Moguće da sam riješio problem :)
 

Mrki5

Well-known member
Nasao sam problem. Curi na crijevu koje na donjoj strani ide u kiler. E sad, da li je samo selna, crijevo ili mozda i supalj kiler, ostaje mi da vidim. Za pocetak skidam ovu selnu i stavljam ovu obicnu, sad je ona tvornicka sta se stisce s onim posebnim klijestima
Siguran si da je to crevo ako je skidano vraćeno kako treba?
 

drmrgood

New member
Pa ne znam, u servisu su mi mijenjali distribuciju, ravnali glavu i jos sto drugih stvari. Ako nije vraceno kako treba zasto se to desilo 9 mjeseci nakon servisa? Vidio sam kada sam skidao da crijevo stoji ok, selna je bila stisnuta ali ja slinilo na spoju crijeva i kilera. Ja sam stavio drugu selnu i pritegao koliko ide. Za sada ne curi a vidjet cemo ovih dana da li ce tako i ostati. Crijevo nije osteceno.
Evo sada sam gledao vodu. Falilo je cca 2 dl ali to je normalno nakon ispustanja kompletne vode. Jucer mi je na istoj udaljenosti nestalo u dl vode. Mislim da je to to.
Pa ne znam, u servisu su mi mijenjali distribuciju, ravnali glavu i jos sto drugih stvari. Ako nije vraceno kako treba zasto se to desilo 9 mjeseci nakon servisa? Vidio sam kada sam skidao da crijevo stoji ok, selna je bila stisnuta ali ja slinilo na spoju crijeva i kilera. Ja sam stavio drugu selnu i pritegao koliko ide. Za sada ne curi a vidjet cemo ovih dana da li ce tako i ostati. Crijevo nije osteceno.
Ne znam zasto kada idem na odgovori forum dodaje moj odgovor prethodnom postu, nesto tu ne stima. Htjedoh reci da je sada falilo samo 2dl vode odn. nivo je bio na minimumu za razliku od jucer kada je za isti put do posla nestalo 7 dl vode.
 
Posljednje uređivanje:

Milosh

Test
Ne znam zasto kada idem na odgovori forum dodaje moj odgovor prethodnom postu
Zato što je forum tako podešen. Ako unutar xx minuta napišeš dva (ili više) posta jedan za drugim, on ih spoji.

To je feature, a ne bug.
 

drmrgood

New member
Čudan feature. Uglavnom, problem je riješen. Jučer je supruga išla do Lidla. Nakon toga prekontroliran nivo vode- ne fali ni kapi.
 

drmrgood

New member
Jučer nakon izleta od 100 km prekontrolirao sam vodu. Nivo je na sredini gdje je i bio. Zadovoljan sam sto sam sam rijesio problem bez odlaska majstoru i sto je bila ovako jednostavna stvar.
 
Na vrh