C2 - pomoć pri kupnji

Ax boy

Well-known member
Maaa kužim to ja mario , međutim ona heheheheh krenulo ju pa misli da je to za cestu dovoljno. Ne baš, zapravo..;)
Bude ona to uuuuu,kaže da instruktor kao da to sve radi preko volje,ne dere se na nju ali međutim hmm...

Evo, gledam svoja posla,idem kući. Kad blizu mog posla, xsarica picasica. Hmmm ;)

https://i.postimg.cc/P5fwxLjN/IMG-20190927-160528.jpg

Nego dečki,mislim da je u glavi zakaparen c2 , fizički tek kad bude vrijeme hahhahah ;)
 

HAL9000

New member
Meni je C2 1.4 HDI trošio 6,5 po Zagreb anti penzionerske vožnje.Ako se vozi kao po jajjima opet nije ispod 5,5 l.
Nije mi jasno gdje ljudi postižu te potrošnje od 4 litre ?
 

bricha

Member
meni je npr bipper sa 1.4 hdi motorom u zg trosio oko 7 s tim da nije bio natovaren max 50kg dok sam radio u staračkom domu znam da nije isti auto ali hoću reći da ako ima dosta stani kreni i nije bas neki mali potrošač dok mi c2 VTS troši nekih 8 i to je neka normalna vožnja i jednog i drugog. kod hdi je problem po meni sto je dosta slabiji pa se mora davati malo više gasa da bi išao kako treba( da ne govorim da uzbrdo ne može niti u trećoj jer samo krenu tonut okretaji).

ovih 4l po zg je vjerovatno nedjeljom po noći..:D
 

2mario2

Well-known member
To mi od frenda auto! 💪 Neznam jel ga prodao ili je još u njegovom vlasništvu, ali je auto bomba. To se definitivno isplati uzeti
 

Ax boy

Well-known member
Ooooo kako je svijet mali 2mario2.?! :)
Baš tog plavog sam gledao prošli tjedan i divio se kako je odličan, bombon. Kad ono,tvoj frend je vlasnik ooooo. ;) Auto izgleda fenomenalno zaista, plavi biser
 

djurok48

Member
ax boy, služi za sada odlično (imam ga tek 2 mjeseca9) dosta je živahan a nemrem s naviknuti kad pogledam ispušnu cijev suha čista kad povučeš prstom nema nikakvih tragova na prstu i moram reči da ima dosta dobro ubrzanje btw nema on kak je deklariran 75 ks mora da ima više 1,4 hdi nisam vozio taj da nemrem ništa reči bojao sam se potrošnje (1,6 bluehdi) al tamo di sam kupio uvjeravao me da troši manje od 1,4 hdi i da nakon pređenih 2000 km ak nisam zadovoljan sa potrošnjom (garantirao 3,5 do maksimalno 5) vrača lovu a i šta se potrošnje tiče jbg troši kak voziš teža noga više lakša manje hehehehehe

hal9000,""""Nije mi jasno gdje ljudi postižu te potrošnje od 4 litre ? """""" evo vidiš ja napisao da moj trošio na 1260 km 50 litara (3,96) relacija vožnje jedno selo (5 km od jaske) pored Jastrebarskog dva puta u jasku dnevno i tak mi pokazalo potrošnju (ne kompjuter napunio rezervoar do vrha pa kad ispraznio napunio) a i kompjuter pokazao istu potrošnju u suboti išao na svadbu (bedekovčina, marija bistrica) napravio 210 km malo ga stisnuo potrošnja oko 4 litre
 

Cutac

Prèkaroš
Moguće, ja sam zamjenski C3 Picasso sa 100 konja fino vozio(ništa silovanje, ali autocesta 150-160, na semaforima ga vrtio do 3500 sa cca 70% gasa, otvorenom 80-100) i prikazivao je 5.4 L/100km prosječnu u tih 300-tinjak km.
 

sitter

New member
Kupovina Citroen C2 VTR

Pozdrav ljudi, zivim i radim vani, skupili se neki novci i odlucio se za ovaj mali autic. Radi se o C2 VTR-u ali sa normalnim mjenjacem (nije tip tronic).

Ovo je oglas:
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=286764143&climatisation=MANUAL_OR_AUTOMATIC_CLIMATISATION&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&gn=Berlin&grossPrice=true&isSearchRequest=true&ll=52.5161,13.3770&maxMileage=125000&maxPrice=3000&minFirstRegistrationDate=2009-01-01&minHu=12&pageNumber=1&rd=100&scopeId=C&sortOption.sortBy=creationTime&searchId=38c2c6a7-d057-b463-ba1f-f4760032b177

Znaci 80tisuca km, covjek ga je servisirao.
Koje su mu boljke a koje vrline, na sto da jos pripazim kod pregleda?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Generalno je jeftin autić za održavanje, jedino budi svjestan da ćeš mjenjati brtvu glave ako nije do sada. Kad se to radi je pametno odraditi komplet distribuciju, ulje, rashladna, ventile pregledati, zamjeniti sve moguće brtve i gumice, svjećice... skupi se love.

Ne ide nešto pretjerano brzo, troši koliko ga stišćeš... ispravan će jako teško preko 8.
Osim pragova, limarija je vrlo dobra.
 

Ax boy

Well-known member
jedina istina frende, u našim oglasnicima samo isluženi primjerci
Istina eto do današnjeg dana, a kupili smo ga u 9.2020. Još zna svijetlit lampica od motora Check Engine i upali se antipollution iako ga je draga u zadnje vrijeme, zadnja 3 tjedna ispuhivala svaki dan Zagreb - Bjelovar...
Kupili ga od čovjeka iz Mača (Zagorje). Sve bilo ono, ma da kako ne, održavan, tralalala. Još je čovjek bio uporan da će dovest svog mehaničara ako nismo uvjereni. Na kraju nakon 2 tjedna riknuo motor, srećom je sada u njemu nov motor pa ajde.
Međutim kako kažeš Dalibore, kod nas u oglasima slabo se nađe dobar c2.
Međutim i sa ostalim modelima Citroën je tako....
P. S. : VTR je, lijepe zelene boje pa barem nešto solidno. 💚💚
 

Dalibor

Dado Tornado
Međutim i sa ostalim modelima Citroën je tako....
tako je i sa svim ostalim markama i oglašenim autima.
kod nas većina privatnih prodavatelja prodaje kada u auto treba uložiti, i to je glavni razlog prodaje, a o uveženim uljepšanim primjercima bolje ne trošiti riječi.
 

Ruske

Active member
zelja mi je uzeti jednog vts-a phase 2, na sta da pripazim? osim klasika mjenjaca, pumpe goriva, poklopca ventila, letve? sutra ga idem pogledat malo i dat ponudu
 
Na vrh