C-elysee odzračivanje kočnica

kekec01

Member
Vidim po YT a postupak ide preko dijagnostike gdje se aktivira postupak i prate upute. Zar se više ne može kočiona tekućina zamijeniti na klasičan način bez dijagnostike?
 

sir.Oliver

Well-known member
može . ja to radim pumpom vlastite konstrukcije ( kopirana fabrička ). i do sada bez problema na više vozila . posudu sa kočionim uljem ( cca 1 litar ) spojim crevom na posudicu u autu . pumpom , koja je sastavni deo , napumpam pritisak cca 1bar i onda samo polako odzračujem ( ispuštam staru tečnost ) .... jasno da je na odzračivač navučeno crevo , kako bi tečnost išla u limenku .... kada padne pritisak , dopumpam . kada ponestane tečnosti - dospem
 

kekec01

Member
Ja imam onu pumpu za ispitivanje vakuuma ali može poslužiti i za promjenu kočione tekućine. Bitno mi je samo da ne zeznem nešto.
 

sir.Oliver

Well-known member
ja ne koristim vakuum , nego pritisak . ona vacuum pumpa mi i nije nešto . dešavalo mi se da ne odzrači sasvim. ovako sve protiče kao da netko pumpa kočnicu .... s tom razlikom što pedalu nitko ne stiska , već to radi pritisak ....
 

Mrki5

Well-known member
Vidim po YT a postupak ide preko dijagnostike gdje se aktivira postupak i prate upute. Zar se više ne može kočiona tekućina zamijeniti na klasičan način bez dijagnostike?
Može . Radio sam kod sebe na mom C5 i to stari način . Imam i dijagnostiku nije trebala . :) Reparirao sam kočiona klješta ,prednja i nikakvih problema nisam imao.
 

kekec01

Member
ja ne koristim vakuum , nego pritisak . ona vacuum pumpa mi i nije nešto . dešavalo mi se da ne odzrači sasvim. ovako sve protiče kao da netko pumpa kočnicu .... s tom razlikom što pedalu nitko ne stiska , već to radi pritisak ....
Može neki link na tu pumpu ili nešto? :)
 
Na vrh