C-Elysee Medveščak - zoka1975

zoka1975

Member
Naravano. Neću se zezati za par kuna razlike, jer ga mislim dugo voziti.

Imam pitanje. Iznad 80-90 km/h se sa vozačeve strane čuje kao neki propuh. Vrata su sva zatvorena, isto tako i stakla, provjerio više puta, pošto se mali iza voli igrati sa prozorom, mislio sam prvo da me on zeza. Isto je primjetila i moja žena, pošto sam pomislio da mi šumi u glavi.
Da li je to zbog retrovizora i fijuka vjetra ili nešto treće? Da li je netko od uvaženih forumaša imao takav problem?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Prođi okom i prstom za svaki slučaj komplet gume oko prozora, pogledaj da ne viri šta oko retrovizora... i neznam dali na Elyseeu ima ona spužva unutar blatobrana koja se vidi kad se otvore vrata. Na C3 se znala pomaknut ili ispast pa bi fućkalo.

Provjeri i dali se uopće prozor diže do kraja... najlakše se vidi u kutu kod B stupa dali sjedne. Prozore je moguće rekalibrirat, mada neznam postupak za Elysee
 

ZlatkoC4

Well-known member
Iznad 80-90 km/h se sa vozačeve strane čuje kao neki propuh.
čuje ili i osjeti. ako osjetiš vjetar onda probaj sve gume očistiti oko vrata sa glicerinskom kremom ili sprejom namjenjen za gumu. to ih drži mekima i flexi
 

zoka1975

Member
Na srecu zasad se samo cuje. Provjerio sam prozori se zatvaraju do kraja, ispipao sve gume oko vrata i izgledaju kao i na suvozackoj strani, znaci nema razlika. I ja sumnjam na retrovizor. Budem ga probao sklopiti u voznji da vidim da li ce se smanjiti sum. Sva sreca da je prednja armatura iz jednog komada pa ne bi trebala raditi cvrcke, jer sto je vise spojeva veca je mogucnost za cvrcke.
Da se pohvalim, zena ga vozila 170 km/h po sutoputu, ganjala se za nekim strancem. Kako je sama rekla nisam ni osjetila da se vozim 170 km:)
 

markan1000

Well-known member
pa dobro, možda i moj krene fućkati na malo nižoj brzini, al uglavnom fućka. a meni se živo fućka što on fućka, pojačaš muziku i vozi :whistling:
 

zoka1975

Member
Danas ga dao u autopraonicu, na ručno pranje iznutra i izvana. Ipak je zaslužio, broji 2000 km. Fućkanje retrovizora više niti ne primjećujem, pojačam glazbu sa usb sticka i hura haj.
 

zoka1975

Member
Imam pitanje. Kolika je zapremina tanka kod C-elysee-a? Na stranici pise 50 litara. U salonu je prodavac pricao o 40+5 litara rezerve. Da li nakon sto putno racunalo izbaci da ima 0 km, imam jos tu rezervu od 5 litara? Uvijek sam ga tocio 100 km prije tako da me to kopka.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Kad ti se upali lampica rezerve, ostaje ti oko 5 litara goriva. Cijeli tank je 50.
 

zoka1975

Member
Samo da se pohvalim, C-Elysee broji preko 5000 km. Potrošnja je većinom po gradu 5,5-5,8 litara nafte, što je super obzirom na hladnoću. Nadam se da će po ljeti ići još barem pola litre dolje. Nije bilo problema na autu. Za sada jako zadovoljan.
 

zoka1975

Member
Hvala Zlatku za preporuku zimskih guma. Goodyear UG9 super zimske gume. Jos nisu proklizale u voznji. Cak su super i za po ledu. Zaledjeni parking je auto presao oar puta a da nisam niti osjetio da je led. Vani sam skoro pao par puta sa klincem. Auto broji 8000 km. Prosjek potrosnje pada i sada je 5.3-5.5 litara. Vjerujem kad zatopli da ide jos pola litre dole. Planiram prvi servis u Cb commercu na 15000 km. Na auto sam sve upalio osim tempomata. To mi je jos nepoznanica.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Na auto sam sve upalio osim tempomata.
na otvorenoj cesti je super.
Drago mi je da si zadovoljan gumama ja sam uvjek sa Goodyear i Michelinom bio više nego zadovoljan. kad otpli pada će ti potrošnja ispod 5L bez problema. osim kod čestih startova na kratke relacije 1,5-3,5 km i slično.

Sretno i dalje to je dobar auto osobito uloženo dobiveno. redovni servis kako si i naveo na 15k km ti je super i drži se toga kao maksimalna km za redovan servis. i dugo godina i kilometara češ voziti bezbrižno. Cib je super malo se tamo sa njima skompaj i zaista češ biti zadovoljan.

Meni je za BlueHDI prvi servis bio na 10 000.
ja sam prvio napravio na nepunih 9k km a ostale radim od 12-15k km a prema servisnoj bi trebao raditi na 25k km
 

webchief

New member
Ja sam drugi radio za 15 000 po preporuci servisa, međutim, ponestalo ureje 500 km prije zakazanog termina. Od sada radim na 10 000. ( Iako je prvobitno problem sa ureom imao i uticaja oštećen vod između spremnika i filtera...)
 
Na vrh