C-elysee ET alu felge

kekec01

Member
Koliko god ja čitao o tome ET-u jednostavno ja to ne razumijem. Pa molim dobru dušu da mi kaže može li alu felga 6x15 ET 32 na moj auto i kako će to izgledati? Hvala unaprijed.
 

sir.Oliver

Well-known member
mislim da može stati sve od 25 do 35 ( negdje pišu i 40 , mada ja mislim da 40 ne može . dolazit će do čašanja o amortizer ili kočiona klješta )

ET brojka ti označava koliko je prirubnica felne pomerena od centra ako je ET u plusu .... onda je felna dublja ( ide dublje što je veći broj i obratno , ako je u minusu onda je felna isturena vanka )
 

Prilozi

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
A tih 9mm po kotaču nije naš zanemarivo suženje (ukupno skoro 2cm po osovini)?
Moglo bi utjecati na stabilnost vozila…
Inače, ovdje možeš ubaciti podatke o postojećim i novim felgama/gumama pa vidjeti razliku.
 
Posljednje uređivanje:

sir.Oliver

Well-known member
imaju dosta pogrešaka . gledao sam motore c - elysée .... potrošnja kod motora 1,6 16v VTI ne sjedi sa papirima koje sam dobio uz auto . nikako ne može biti srednja potrošnja 6.5 l / 100 km . to nitko od nas troje koji imamo isti motor ( dva puta u 301 a ja u elysée ) svi smo tu oko 7.5litara na 100km ... sve smo pokušavali , ali nikako da se odlepimo od tih 7.5 . i skuplji benzin , i " penzionerska " vožnja .... ne pomaže . mereno je na tri rezervoara ( cca mjesec dana vremenski ) ... i svaki od nas 3x zaredom ... znači merena potrošnja za tri meseca
 

kekec01

Member
Našao sam polovne felge 15" et 23 i uzeo njih. Sada imam problem sa vijcima. Standardni za čeličnu felgu su konusni. Koliko vidim odgovaraju mi i za alu felge. Jedino je razlika što je u alu felgi vijak uvučen nekih 5-6mm pa toliko kraći ulazi u glavčinu. To mi se čini kao velika razlika pa bih uzeo duže vijke. I stavio bih čepove od Citroena :cool:
 

Prilozi

kekec01

Member
Već sam sve kupio. Ipak hvala. Našao sam negdje podatak da za 15" felge ide et23, za 16" et 25. Ja sam uglavnom našao felge sa originalnim specifikacijama pa ne razbijam glavu 🙂
 
Na vrh