Brzina vozila po gps-u i po tabli auta

Fastrs

Member
Zanima me kako je kod vas slucaj. Znam kako mi neki auti pokazuju skoro slicno brzinu po gps- i po komandnoj tabli u autu, neki sa sve vecom brzinom imaju vece odstupanje. Ali iznenadio me je c5 neki dan kad kad sam mjerio i na manjim i na vecim brzinama pokazuje mi manje na komandnoj tabli nego sta je stvarna brzina po gps-u mjereno na manjim brzinama i malo vecim oko 130 po ac. Cudi me to jer bi trebalo obrnuto. Gume i felge su serijske 16'' 215-55-16
I u lexiji je postavljeno tako.
 

Milosh

Test
Trebalo bi da tabla prikazuje više.

Ali GPS uređaji koji su nama dostupni su inače jako neprecizni i ne treba ih koristiti za mjerenja ni pozicije, ni elevacije, ni brzine.
 

Fastrs

Member
Bio sam van drzave i prolazio sam pokraj one kamere za brzinu i pocela je blicat, a samnjio sam brzinu koliko bi i trebala bit po znakovima i opet sam bio u prekrsaju zato mi to nije u redu. Pratim brzinu po tabli u autu pa je lako pobrat i koju kaznu kad mi pokazuje manje nego sta stvarno idem.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
U Italiji, ona žuta kutija sa strance ceste? Blica ona tako sama od sebe. A imaju i nekakvu toleranciju, ako si na njih mislio....
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Aha, to nije kamera za kazne nego ona ''upozoravajuća''? One nisu baš najpreciznije kalibrirane... moguće da pokazuju više radi psihološkog efekta
 

Pankoz

Active member
Više puta provereno i dokazano na C3 1.4 HDI (2006) odometar pokazuje tačno 4 km/h više od stvarne brzine,dok na C4 Grande Picassu 1.6 HDI (2014) odometar pokazuje 5 km/h više od stvarne brzine.
Pneumatici na oba automobila su u original fabričkoj dimenziji.
 
Na vrh