Bočni vjetrobrani HEKO iskustva

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Pozdrav,

gledam uzeti bočne vjetrobrane ili deflektore (kako ih ko zove). Molydon, pa i neki anonimni webshopovi s čudnih domena i adresa nude komplete (4 prozora) po 100€ i više. Na njemačkom Ebayu našao stanoviti HEKO brand. 30€ + 4€ versand do HR iz Dresdena. Znači, nema carinjenja, ništa. Cca 350 kuna komplet. Ima li ko iskustva s tom markom. Da ne bi bilo da mi najjeftinije ispadne i najskuplje. Da na 80 spustim staklo, pa odleti i vjetrobran, napravi štetu, likvidira nekog... Unaprid hvala na odgovorima. ;)
 

Cutac

Prèkaroš
Nemam iskustva, ali vidim da je nešto poljsko. Po mom iskustvu sa poljskim dijelovima, ili će biti vrhunsko, ili najgore što si u životu vidio :D
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Po mom iskustvu sa poljskim dijelovima, ili će biti vrhunsko, ili najgore što si u životu vidio
:) Ebay engleski nudi isto svašta, ali to isto ništa nije made in UK, nego čang-šlang brendovi. Shippment je ka pola cijene samog kompleta, a tu je i carina. Razmišljam uzeti. Ne znam šta na tome može bit loše osim samih kopči. Računam ili će odletit ili će se "pigment" ostrugati za mjesec dana.
 

Cutac

Prèkaroš
Ne znam šta na tome može bit loše osim samih kopči.
Sve, prvenstveno dimenzije. Ja nikad ne bih uzeo karoserijske dijelove koji nisu original ili tipa Van Wezel ili nešto takvo. I poljske šarafe bih uzimao, Romix.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Ja nikad ne bih uzeo karoserijske dijelove koji nisu original ili tipa Van Wezel ili nešto takvo.
Ima desetak recenzija sa slikama postavljenim na DS i švaba ispod piše Sehr gute i Passt perfekt. Izgledaju kao da u milimetar odgovaraju. Riskirat ću, pa u najgorem slučaju ispušiti versand. :)
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Ja ih imam na XMu, kvalitetni su, legli su dobro, lijepo izgledaju! Međutim same metalne kopče su sve poispadale relativno brzo a samoljepivi dio ne drži ništa, tak da se miču gore dole, al nema šanse da ispadnu jer su stakla na XMu naprjed mala! Doduše auto se ne vozi mnogo.. ja zadovoljan 😀
 

Pankoz

Active member
Ja na Picassu imam već tri godine te Heco bočne vetrobrane i zadovoljan sam sa njima.Platio sam ih 35 E komplet za sva 4 prozora.
One nazad sam vrlo brzo skinuo jer zaista nemaju nikakvu funkciju.Istina je da te kopče što treba da drže sam vetrobran se vremenom malo razglave,ali definitivno ne može da ispadne jer je naprvaljen po meri tako da nema tu puno lufta.
Vrlo korisna stvarčica što se mene tiče.
 

mirko007

Member
imao na prijašnjem autu ,super su što se tiče funkcije , ne puše niti kiša pada kad malo otvoriš prozor ali jedina mana im je kad si na auto putu , znači velika brzina stakla nikako ne mogu sjest do kraja i uvijek čuješ buku vanjsku, prije njih bila takoreć tišina, pa vidi
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Na ženinom autu ne utječu na buku, bar ja ne primjetim… testirao ih do +190… još stoje gore. Baš Heko deflektori…
 

sir.Oliver

Well-known member
ja ih imam na elysée cca tri godine . prozor ide skroz do gore , tako da nema vanjske buke . sjede kao saliveni . prezadovoljan sam ( naročito cijenom . plaćeni su 24€ za sva 4 prozora . original citroen su tada bili 79€ ali nikakva razlika . imao oba u rukama .)
 
Na vrh