Bluetooth to AUX

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Pozdrav!

Kupio sam za par € ovaj bluetooth -> AUX komad opreme.



Prijatelj, koji je brodski električar, mi je obeća to spojiti, ali je u međuvremenu isplovija i nema ga idućih šest mjeseci. ;)

Danas sam izvadija radio i ozada je snop žica uštekan. Ono šta meni triba je plus i minus za spojit struju. Kako ih pronaći? Jesu li tako i iza označene žice ili ima posebna metoda traženja?
 

Doomsday

U prolazu...
Minus ti je masa bilo di...

Plus traži di j onaj koji se prekida kad nije ključ u bravi, da ne bude belaja...

To lako nađeš i sam sa multimetrom, ili možda samo sa onom 12V signalnom lampicom...

Valjda...

:D
 

visaluteju

Well-known member
Da, plus mozes dovesti odakle god hoces, mozes pronaci iz napajanja radija- najblize ti je kad vec tu turas aux, a mozes i iz upaljaca pretpostavljam da je kod c4 blizu tj ispod radija.

Ako imas multimetar, na DC prebaci, daj kontakt i trazi 12 v, tu medju tim zicama mozes naci i minus, pa polako prepipavaj kombinacije...moze posluziti i auto ispitivac kao sto isto dooms rece... a aux bi trebao da se lako prepozna, mozda je cak isti dzek
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nabavi ovakav konektor kod kineza ili možda u chipoteci, pa plus spajaš direktno na osigurač.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
lus traži di j onaj koji se prekida kad nije ključ u bravi, da ne bude belaja...
OK, fala. Ima li se tu šta za zapaliti, ako dobro spojim i izoliram? Pitan da mi se ne bi zadimija u vožnji, pa ode cili auto zbog muzike. :)

To lako nađeš i sam sa multimetrom, ili možda samo sa onom 12V signalnom lampicom...
Multimetar imam. Crnu žicu negdi na šasiju, a sa crvenom ubadam.

Nego, je li i radio ima u tom snopu žica masu ili je preko kaveza od radija ide masa?

Nabavi ovakav konektor kod kineza ili možda u chipoteci
Ae, nije loša ideja. Samo onda to triba provaličiti od osigurača, a činilo mi se jednostavnije da je to sve iza: zarezati plus, navrnuti žicu i izolirati.

tu medju tim zicama mozes naci i minus, pa polako prepipavaj kombinacije
Koji je postupak za minus? Je li obratno? Je li kad nađem di je plus, u plus na snopu žica ubodem crnu (minus), pa onda opet s crvenom tražim di je 12V na masu (minus)
 

visaluteju

Well-known member
Da nadjes minus medju zicama od radija prvo koristi minus od sasije negdje pa onda nadji plus od radija. Kad nadjes plus njega ostavi na jednoj onoj pipi od multimetra a skini minis sa sasije i ispituj drugom pipom gdje je minus jednu po jednu preostalu zicu. Kada dobije ocitanje 12v to ti je minus
 

sir.Oliver

Well-known member
plus žice su ti ili crvena ili žuta . crvena bi trebao biti plus od ključa a žuta stalan plus . ( ponekad je obratno ) . ovo ti pišem samo da ti olakšam traženje .

ono što ti je ponudio kao opciju za spajanje Ivan , jednostavno ubodeš umesto osigurača .... i spojiš kabel . nemoj izolaciju izolir trakom, bolje upotrebiti termo bužir. pouzdaniji je .
 

visaluteju

Well-known member
Moj radi super bez prekidanja, zvuk za moje stock zvucnike jako dobar, bolji od onih na upaljac bluetooth varijanti koje sam znao imati gdje sam uvijek imao malo nekog šuma
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ja sam spojio taj bluetooth u pretinac suvozaca, na sijalicu u pretincu. Radi odlično, zvuk je odlican. Nikakvih prekida, distorzije u zvuku nema. Pali se tek kad dam kontakt. Bas sam zadovoljan
 

Brruno

Well-known member
Pozdrav!

Kupio sam za par € ovaj bluetooth -> AUX komad opreme.



Prijatelj, koji je brodski električar, mi je obeća to spojiti, ali je u međuvremenu isplovija i nema ga idućih šest mjeseci. ;)

Danas sam izvadija radio i ozada je snop žica uštekan. Ono šta meni triba je plus i minus za spojit struju. Kako ih pronaći? Jesu li tako i iza označene žice ili ima posebna metoda traženja?
Daj link. Ja sam probao par tih BT AUX ali zvuk mi je loš. Ovaj mi izgleda ozbiljniji. :)
 

Ruske

Active member
posto se spremam kupiti tako nesto, pa da upitam:
ovaj modul sta si linkao, pretpostavljam da ove 2 gole zicice idu za napajanje sa nekog saltera ili lampice ili cak upaljaca?
neznam dal mi jednostavnije kupiti neki modul koji ima usb punjenje, pa da stoji ukucan u upaljac koji mi je par cm od RCA izlaza ili ovako prespojiti na nesto?
kvaliteta zvuka, kakva je u odnosu na npr CD ili radio? nema suma? pairanje je jednostavno i stabilno? odnosno jel se dogada da se odspoji, pa da moras cesto dok slusas trakeljat?
da li modul hvata recimo ako npr je u necemu zatvorenom (arm rest, glove box i sl), a mob koji daje muziku vani unutar auta?
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Kod mene stoji u pretincu suvozaca, tu su mi RCA konektori. Napajanje sam uzeo od lampice u pretincu, pa radi samo kad se da kontakt. Zvuk je odličan, apsolutno bez šumova, zaista odličan zvuk. Do sada se nikad nije diskonektovao, a vozi se u autu vec sigurno 2 meseca. Verovatno hvata van auta, ali ja nisam probao. Do 10m sigurno, ako ne i više, ako nema prepreka.
 

Ruske

Active member
e pa upravo to pitam, prepreka su ti zatvorena vrata glove boxa, ali kao sta vidim ocito funkcionira...pa valjda ce tako nesto i funkcionirati i ispod naslona za ruku izmedu siceva, u zatvorenom pretincu
 

Ruske

Active member
nije stvar u udaljenosti, nego pregradama izmedu odasiljaca i moba, odnosno vratasca glove boxa ili kucista arm resta, al ocito da to ne smeta :)
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ne smeta, ni malo. Meni bluetooth slusalice rade na drugom spratu, vazdušnom linijom do 4m, kroz armaturu i sve. Tako da, radijus 10m okolo auta računaj.
 
Na vrh