BERLINGO PROBLEM SA KLIZNIM VRATIMA 1.6 HDI 2012!

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Pojavio mi se problem na kliznim vratima(lijevim),nisu se mogla otvoriti 15-tak dana!Doslovno samo malo iskoče pri otvaranju i ni makac!Napokon jučer uhvatio vremena da to riješim.Skinuo si uputstva za uklanjanje tapacirunga,imao i alat za skidanje štiftova,i krenuo!Na stranom forumu sam našao da ode jedan dio,i rekoh da riješim to!Napatio sam se kao sivonja,štiftove večinu pokidao,...znam gdje stoje,....čak kad sam ih i vidio,skoro nemoguče da ne puknu(ali se srečom daju nabaviti,pa ih je i jednostavnije pokidati)!Na svim prijašnjim autima je išlo puno jednostavnije,a još dva bili francuzi!Najgore je što sam na masci ručke na vratima iznutra polomio dvije kopče,pa je sada malo labavija!Nemoguče je skinuti bez oštečenja,stvarno je kvalitetno napravljeno!A što je najgore,cijeli postupak rastavljanja je izgleda zamišljen da se odradi kad su vrata otvorena,što ovdje nije bio slučaj!Jedan bočni vijak je skoro nemoguče odvrnuti.....!Nakon skidanja sam sa prijateljima majstorima u jednom servisu sve pregledao,da bi na kraju ispalo da iznutra sve izgleda uredno,nikad otvarano....!Došli smo do zaključka da je komplet brava otišla,a koju nikako nemožemo skinuti dok se vrata ne otvore,jer su vijci izvana!Nakon uzaludnog upiranja,klimanja,guranja vrata.....jedino nam je ostalo da nekako uguramo u ono malo otvora koji je postojao zbog djelomično otvorenih vrata,neki jači odvijač,i da probamo sa čekićom slomiti zasun na bočnoj stranici!Sva sreča pa se netko sjetio da prvo probamo prije otvaranja vrata iznutra pogurati rukom doljnju stranu vrata.Odjednom se otvorila,.....ispalo da brava uopče nije bila problem,nego zapinje neko perce na sajlu na karoseriji!Ono ulazi u neku plastiku na vratima,i kad skinem plastiku....i ostane rupa u limu....,vrata uredno rade!

Tek smo tada bili zbunjeni,nitko nemože skužiti za čega to služi......,i pazi sad.....na drugim kliznim vratima to ne postoji!U Citroen dokumentaciji tome ni traga,ni jedan slikovni prikaz toga!Samo sam našao sliku plastike na vratima,i piše zasun vrata!Čak sam danas skinuo poklopac na "uređaju".....i ima OEM broj,ali tome doslovno ni traga,ni spomena na internetu!SAD DOSLOVNO NEZNAM ČEMU SLUŽI SAMO NA JEDNIM VRATIMA,KOJI JE TO TOČNO DIO,DALI GA TREBA PODESITI,PROMIJENITI SAJLU,KUDA ONA PROLAZI,ITD.......!

MOLIM POMOČ.......

viber_image_2020-10-20_19-55-47.jpgviber_image_2020-10-20_19-55-49.jpgviber_image_2020-10-20_19-55-491.jpgZASUN STRAŽNJIH VRATA!.jpg
 

madmac

Member
Pozdrav !
Evo možda ti uspijem odogovoriti čemu služi taj dio..
Uglavnom taj dio služi da da se ne otvaraju ta bočna vrata iznutra kada se toči gorivo, zato je i taj dio samo na jednoj strani ( i to na kojoj točiš gorivo) a na drugoj strani toga nema..
E sada šta se točno kod tebe desilo neznam .. ali budeš se već snašao :cool:
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Eto,da nisam sipao gorivo....em bi uštedio,em se nebi vjerovatno pokvarilo!Ima logike sad kad znam čemu služi!Vjerovatno se sajla olabavila ,ako je spojena sa vratašcima za punjenje rezervoara....pa ne povlači zasun dovoljno.....!HVALA!
 
Na vrh