AX - SOLEX PBISA 32 rasplinjač

greensky

New member
Èemu služi na slikama istaknuti dio rasplinjača?
Prilikom hladnog vremena ili bilo kakvog duljeg stajanja paljenje je bilo zaista sje****. Auto je prilikom okreta ključa ekspresno upalio da bi se iste sekunde ugasio. Zatim je bilo potrebna majstorska vještina kombiniranja čoka/gasa i verglanja oko 40 sekundi a da pritom ne ispraznim akumulator :whistling: i napokon paljenja.

Primjetio sam da se tu, na spoju gdje je ova narančasta brtva osjeti miris benzina koji polako isparava. Skinuo sam sva tri vijka koji su imali sjeban navoj pa nisu do kraja stiskali brtvu a opruga je taman radila razmak da isparava benzin. Polako ali sigurno... stavio sam nove, dulje vijke i sve dobro zategnuo i svi problemi sa paljenjem su nestali i to vrlo očito (probano zadnja 4 dana).

Molim za pojašnjenje čemu služi taj dio rasplinjača? To je nekakva membrana regulirana oprugom ali nisam shvatio svrhu.. znam samo da bitno utječe na paljenje jer auto ne kresne kao prije ekspresno pa se zgasi nego kroz 2 sekunde što je sasvim u redu :hm:
 

Prilozi

Dalibor

Dado Tornado
regulatori tlaka goriva imaju oprugu, membranu i nešto kao "klackalicu".
kroz to prolazi gorivo, dok se u njemu provodi regulacija "nabijanja" goriva, u tvom slučaju, u fergazer.
to imaju i elektronska modernija ubrizgavanja.
svrha je da održava tlak goriva konstantnim, možda čak u svim ili nekim varijantama vraća višak goriva natrag u rezervoar i vrši trajnu recilkulaciju viška goriva.
moj ti je savjet uvijek se vozi ili koliko je to moguće sa najmanje 1/4 goriva u rezervoaru. jer kako se gorivo premješta u zavojima, uz ono toplo vračeno gorivo, pumpa goriva može ne imati dovoljno hlađenje
 

igor

New member
moj ti je savjet uvijek se vozi ili koliko je to moguće sa najmanje 1/4 goriva u rezervoaru. jer kako se gorivo premješta u zavojima, uz ono toplo vračeno gorivo, pumpa goriva može ne imati dovoljno hlađenje
To vrijedi za električne pumpe goriva koje se hlade benzinom ali ax sa frgom ima klasičnu mehaničku pumpu goriva kojoj nije potrebno hlađenje :angel:
 
Na vrh