AX neće upaliti

Zekan

New member
Pusti sve original i zamijeni ovo sto je razbijeno i bit ce dobar,bar za ax-a nisu skupe plastike unutrašnjosti,ako budes stavljao sta od saxa samo ce se nesto zakomplicirati i mozda se ne uklopi sve kako treba.
a di da nabavim? i skoro su mi sve plastike malo stucene..a htio bi to napravit kako treba..
 

deda

New member
Nemreš vjerovat kako Digići sve starije aute pobacali i nema ih više na otpadu.Evo frend mi već tri tjedna traži dvije felge za Alfu 33 serije I i nemre najti niti jednu da bi poskidal nekaj djelova i te felge kaj mi fali.
 

Zekan

New member
Nemreš vjerovat kako Digići sve starije aute pobacali i nema ih više na otpadu.Evo frend mi već tri tjedna traži dvije felge za Alfu 33 serije I i nemre najti niti jednu da bi poskidal nekaj djelova i te felge kaj mi fali.
ako nema po italiji onda nigdje nema :confused:
 

deda

New member
Država je subvencionirala do 4000€ ako baciš stari i kupiš novi auto,tak da su jednostavno sve starije aute na odpadima podrobili da bi napravili mjesta za malo manje stare.
 

jura

New member
ne znam, mislim da su sve alfe 33 i 75 završile kog onog ludog Giovannia kaj se zakleo da će otkupit svaku 33 i 75 koja bude na prodaju...
 

Zekan

New member
hvala na savjetu :)
ja mislim da cu ja pustit staru pa malo zafusarit sta se moze, mogu skinut neku s autootpada pa da ne valja. a i da stavim od neku drugu tablu necu moc stavit od gt-a uricu za okretajima
 

greensky

New member
43 l je moj 1.1 benz iz 1991 a i svi ostali stariji od mislim 1988

bili su neki sa 36 litara ali to su oni najstariji modeli do 1.1
 

Zekan

New member
ekipa, evo mene opet sa pitanjima :)
znaci, oko auta je sve napravljeno, servis i sve ali opet nesto zeza
sad pred pol sata mi je auto jedva upalil, to mi je jos nije desilo, ali doslovce jedva...i kad idemo po nizbrdizi i dok prebacujem u nizu ili ocu ubacit u ler auto mi se gasi, po ravnome nista, samo nizbrdici. ja pretpostavljam da je karburator. sta vi mislite?
 

greensky

New member
sve nekak smrdi na fergazer... jel rađeno što na njemu ikad? vidim da na motoru je, pretpostavljam da karb nije diran nikad..
na koliko okretaja je podešen ler gas?
jel se osjeti miris benzina oko područja karba (ugašen, upaljen)
kako je inače palio ovih hladnih dana (kad je bilo ispod -5)?
benzina je bilo više od 1/4 u tanku prilikom spuštanja?

inače potpuna reparacija karba ako nije u potpunom rasulu oko 500 kn s podešavanjem smjese (ako ima negdje kod Vas netko tko to zna napraviti to je svakako dugoročno i kvaliteno rješenje oko karba)
 

Zekan

New member
jedino karburator moze bit..nije diran..ali rekal mi je frend koji je mehanica da najvjerovatnije ima blata. kad se auto zagrije onda mu je oko 800rpm, ne smrdi nista ali kad ga upalim zna mi jako dimit i trokirat nekad, koda da se presauga (npr. ko apn :) ) benzina trenutno ima jako malo, dosad ga jos nisam punog ni pola ni priblizno (cca 15 litara maksimum)

uspio sam to rijesit, samo sam digao minimum i sad mi se vise ne gasi, ali ako je blatan karburator pitanje je vremena kad ce opet se pocet gasit
 

Zekan

New member
ljudi pomagajte!

ostao sam bez benzina, natocio ga nije htio upalit. ocistili smo pumpu benzina jer je u njoj bilo vode. auto pali. ali opet me nesto je*e.

gasi mi se pod punim cokom, kada napravim dir i kad se auto malo zagrije stavim ga na kvarat ili pol coka (zavisi kako kad). sad mi okretaji variraju od 2000 do 700 u najboljem slucaju, a u najgorem kad ga god ubacim u ler se gasi, ne vise samo po nizbrdici nego svugdje. gasi mi se pod cokom! dali je to mozda do pumpe ili podtlak u rezervaru? ja stvarno vise neznam. pomoc molim vas
 

Zekan

New member
sumnjam da je blato je u pitanju jer radi noramalno pa onda pocne zezat. karburator je cist ali je rastelan pa je mozda kombinacija: malo losija pumpa i rastelan karburator
 

igor

New member
Vidim da je ovo jako staro iz 2011 ali moram napisati kako je moguče da ax s frgom ima el. pumpu koja se čisti (naravno u rezervoaru kako je navedeno), kad ax sa frgom ima mehaničku ac pumpu goriva na glavi motora.
 

AX-ja

èudo jedno
da se i ja nadovezem,mada ne volim te teme stare ko Biblija

ali ne vidim da je autor rekao da je pumpa elektricna,nigdje?
(iako moze se i to izvest iako je karb)

iako njega je zezao karb ili dovod benze.
kad je to dvoje uredu,ax radi ko sat.
 

igor

New member
Pa nije direktno navedeno uopče al neznam ni ja sam kako sam došao do zaključka da je el pumpa, spominje se samo pumpa potkrala mi se greška najvjerojatnije :meh:
 
Na vrh