AX neće upaliti

Zekan

New member
poz ekipa, evo ja novi ovdje :)

dns sam kupio ax-a i sve ok i najedanput mi se zagasio i nece da upali. pocelo se malo dimit i smrdilo je koda lemite zice. nije akumulator jer rade i svijeta i se, nece da pokrene alnaser. mozete pomoc kako tnx :D
 

greensky

New member
poz ekipa, evo ja novi ovdje :)

dns sam kupio ax-a i sve ok i najedanput mi se zagasio i nece da upali. pocelo se malo dimit i smrdilo je koda lemite zice. nije akumulator jer rade i svijeta i se, nece da pokrene alnaser. mozete pomoc kako tnx :D
pozdrav
imam isti ax sa istim motorom pa možda mogu pomoći nekako...

Nije mi jasno ovo sve ok.. to znači da si se vozio i usred normalne vožnje se ugasio? Ili si petljao po upaljenom autu dok je radio na leru?

odakle je izašao taj dim?

ako ne pokreće anlaser moja prva ideja je akumulator jer to što svijetla gore nije garancija da je akumulator u dovoljno dobrom stanju do pokrene anlaser...
ali mi nije jasno zašto bi se onda auto ugasio u vožnji
 

deda

New member
Pa može,ako se anlaser zašlusira na automatu,uzubi se u zamašnjak i blokira motor.I poslije se samo dimi i gore namotaji u anlaseru,dešavalo se to na nekim autima.
 

Zekan

New member
sve je bilo ok, znaci da sam vozio normalno od rijeke do svoje kuce sta je oko 20km..i okretao sam se blizu svoje kuce i auto se ugasio..lampice su svijetlile kad bi dao kontakt ali nece ga okrene motor. i onda je htio upalit, ali se opet ugasio i pocelo je dimit, valjda je neka zica izgorila. dimilo je kod lijevog prednjeg kola
 

RI-222

Member
sve je bilo ok, znaci da sam vozio normalno od rijeke do svoje kuce sta je oko 20km..i okretao sam se blizu svoje kuce i auto se ugasio..lampice su svijetlile kad bi dao kontakt ali nece ga okrene motor. i onda je htio upalit, ali se opet ugasio i pocelo je dimit, valjda je neka zica izgorila. dimilo je kod lijevog prednjeg kola
Provijeri kontakte od anlasera.
 

greensky

New member
sve je bilo ok, znaci da sam vozio normalno od rijeke do svoje kuce sta je oko 20km..i okretao sam se blizu svoje kuce i auto se ugasio..lampice su svijetlile kad bi dao kontakt ali nece ga okrene motor. i onda je htio upalit, ali se opet ugasio i pocelo je dimit, valjda je neka zica izgorila. dimilo je kod lijevog prednjeg kola
teško je ovako napamet i na daljinu.. to je prema opisi u predjelu akumulatora, treba pregledati el.vodove oko akumulatora, zatim osigurače te kablovinu prema motoru/anlaseru.. očito je miris dima po lemljenju ukazao na pregoreni vod ili sam anlaser

vizualna inspekcija, zatim multimetar u ruke. Ima u haynesu el. dijagram pa uz neko znanje čitanja sheme malo pratiti raspored el. instalacija.

sretno i javi gdje je bio problem
 

Zekan

New member
evo, da javim..auto sada pali..jos jedanput mi se desilo da je krepo ali ugasio sam kontakt i opet je normalno upalio..sad sta je to bilo booo, sad normalno pali ali treba reda napravit oko zica jer je sve u banani
 

RI-222

Member
evo, da javim..auto sada pali..jos jedanput mi se desilo da je krepo ali ugasio sam kontakt i opet je normalno upalio..sad sta je to bilo booo, sad normalno pali ali treba reda napravit oko zica jer je sve u banani
Samo nemoj da ti se cijeli auto zapali,nek je vatrogasni aparat uz tebe:D
 

greensky

New member
evo, da javim..auto sada pali..jos jedanput mi se desilo da je krepo ali ugasio sam kontakt i opet je normalno upalio..sad sta je to bilo booo, sad normalno pali ali treba reda napravit oko zica jer je sve u banani
drago mi je da sada radi :grin:

inače elektrika je boljka ovog malog autića, stoga pogledaj sve vidljive kontakte i žice i saniraj što se može...

Samo nemoj da ti se cijeli auto zapali,nek je vatrogasni aparat uz tebe:D
meni je cijelo vrijeme auto mirisao po benzina, pa sam si iz kombia premjestio vatrogasni aparat, reda radi jel :whistling: ali dobro, sad sam pritegnuo onu membranu na frgiću pa sad miriši na polje maslačka :wub: ali aparat nek se nađe :cool:
 

jura

New member
nije se s tim za zqjebavat, vidio sam jednom kako izgleda kad auto gori a motor i dalje radi. Benzina je bilo na sve strane, gorio je nekih 10 minuta do intervencije vatrogasaca,ono što nije uništila vatra dokrajčila je pjena. Od kadetta nije ostalo ništa iskoristivo. Pa ti sad vidi isplati li se zajebavat?
 

Zekan

New member
nije se s tim za zqjebavat, vidio sam jednom kako izgleda kad auto gori a motor i dalje radi. Benzina je bilo na sve strane, gorio je nekih 10 minuta do intervencije vatrogasaca,ono što nije uništila vatra dokrajčila je pjena. Od kadetta nije ostalo ništa iskoristivo. Pa ti sad vidi isplati li se zajebavat?
ma ne vozim ga ja uopce puno..malo pomalo se sreduje sve..samo mi je unutrasnjost u totalnoj banani. dali pase unutrasnjost od saxa?
 

deda

New member
Ništa ne paše od Saxa,jedino neki djelovi mehanike,ali jako malo.
Saxo je ustvari Peugeot 106 koji se radio dosta prije nego Saxo,a Citroen je radio još AX.
 

Zekan

New member
Ništa ne paše od Saxa,jedino neki djelovi mehanike,ali jako malo.
Saxo je ustvari Peugeot 106 koji se radio dosta prije nego Saxo,a Citroen je radio još AX.

sta ne pase? jer prijatelj u ax-u ima cijelu unutrasnjost od saxa. volan, urice, sve plastike :confused:
 

RI-222

Member
Pusti sve original i zamijeni ovo sto je razbijeno i bit ce dobar,bar za ax-a nisu skupe plastike unutrašnjosti,ako budes stavljao sta od saxa samo ce se nesto zakomplicirati i mozda se ne uklopi sve kako treba.
 
Na vrh