Antipollution Fault (P0402)

Pozdrav ljudi.

Vozim c4 1.4 16v iz 2006-e (117tkm) i unazad 3-4 mjeseca mi se periodički pali check engine lampica. Torque mi kaže da je P0402 u pitanju. Prvi put mi se to dogodilo nakon cca 150 km, a nakon što sam na Croduxu natočio Eurosuper 100. Resetiram grešku preko OBD-II adaptera i mobitela, ali nakon svakih "N" km se opet pojavi (50 - 250km. Ovisi).

Da stvar bude gora, pod zadnje mi i "smrdi" u kabini kada uključim grijanje (s klimom ili bez). Miris je po, ne znam, kao po ispuhu iz auspuha. Barem mi se tako čini. Ima li to veze s navedenom greškom, ne znam. Vozim djecu u autu pa mi nije fora, a i tehnički je iza ćoška.

Ima tko kakav savjet možda ? Htio bi izbjeći promjenu "N" stvari na autu koje mogu uzrokovati navedenu grešku i naplaćati se ko :cenzura::cenzura::cenzura::cenzura::cenzura:a. Èitam tuđe postove na navedenu temu ovdje pa vidim da majstori mijenjaju redom sve dok ne pogode uzrok. Ja te pare nemam. :(

Hvala unaprijed.
 

Dalibor

Dado Tornado
to je greška "prekomjernih ispušnih plinova" odnosno EGR ventila, njegove špule, začepljenog sistema ispuha ili da je nešto otpojeno
 
U pravu si za majstore koji po redu mijenjaju.
Ja sam se tako prevario kad je dijagnostika pokazala par grešaka. Majstor mi promijenio neke dijelove, ispostavilo se bezveze. Kaže on meni na kraju: pa krenuo sam od najjeftinijih.
Po meni je bolje to odraditi u ovlaštenom servisu koji daje jamstvo.
 

Cutac

Prèkaroš
Ako smrdi u kabini, možda pušta grana pa vuče kisik i lambda ima loše očitanje.

Ja bih prvo začepio krpom auspuh i slušao jel fućka gdje, a ako ne fućka išao bih na autocestu. 1.4, još ak je začepljen, pričepi mu gas i gonjaj 30 kilometara vamo, pa 30 tamo.

Osim ako redovno voziš na >3000 okretaja, onda bih poslušao Dadu Tornadu i skinuo EGR da vidim na što liči.
 

nemo26

C5 X7 2.0 HDI 140 FAP
Benzin smrdi jer je los omjer zrak gorivo i ne sagori sav benzin. Ja bi dijagnostikom najprije pogledao long i short fuel trims da vidim pokusava li racunalo nesto kompenzirat pa ubacuje previse goriva.
 
Uza sve, sad mi još i ulje negdje curi. Jučer ostala fleka na asfaltu ispod auta.
Spominje se EGR filter. Èitam da on nije problem na benzincima. Ili krivo čitam ?
 
Na vrh