Alternator ne puni

xsara2001

New member
bok ljudi..
auto mi je krepo,nije dobio struju,predpostavio sam da je alternator posto sam ga provjerio mjernim instrumentom,punio je na 9volti..otisao sam kod majstora, on mi je stavio reparirani polovni alternator
Auto sam maloprije dotjero kuci, medjutim alternator opet ne puni opet je crko...moze li neki savjet pomoc ???? Šta bi moglo bit.. nekad puni nekad ne ???
 

DarioGTI

New member
- Provjeri da li uopće daje ikakav napon (isto kao što si starom alternatoru izmjerio onih 9V)
- Provjeri da li je alternator dobro montiran, odnosno da se ne klima
- Provjeri da li je remen dobro zategnut
- Provjeri spojeve kablova, da li je dobro stegnuto i da li su spojevi korodirali
 

fullcool

New member
Tu nešto ne štima, ako je napon na klemama akumulatora 9 volti, kako onda uopće voziš auto? Sa 9 volti ne možeš upaliti auto, a ispod 9 brljavi elektronika i može doći i do otkazivanja elektronike.
 

xsara2001

New member
auto sam upalio na kablove i malo ga ostavio da se napuni pa sam izmjerio tih 9 volti,remen i ispravnost alternatora je provjeren ispravan je i dobro je montiran,ne klima se cini mi se da su i zice u redu,stvarno ne znam sta da radim
 

Dalibor

Dado Tornado
kako si izmjerio 9V? gdje si se prištekao?

koliko je star akumulator? koja je marka akumulatora? jeli kod prethodne vlasnice auto bio garažiran?
 

xsara2001

New member
evo proradio je.. one dvije zice su oksidirale sto idu tamo kod klime.. to sam malo ocistio i za sad radi.. valjda ce to biti to
a napon sam mjerio na klemama sa multimetrom
Svijetlila mi je cijelo vrijeme lampica ona od akumulatora.. sad vise ne ..
akumulator je bosch star 3god,ispitan je radi dobro..auto je garaziran i sve 5.. evo sad sam zadovoljan pa cemo vidjet.
hvala vam svima na pomoci
 
Na vrh