Aditivi za čišćenje injektora

JosipB

Member
Pozdrav svima,
zanima me da li je netko koristio i kakva su iskustva sa aditivima za čišćenje injektora?

Kupio sam LIQUI MOLY INJECTION CLEANER 300mL i negdje sam pročitao da od tog čišćenja dođe do zaštopanja i problema.

Pod primjena kaže:
"Za eliminiranje problema kao što su teškoće sa paljenjem, nepravilan rad na minimumu, spora reakcija na dodavanje gasa, gubitak snage, te loši rezultati ispušnih plinova. Dugoročan efekt sve do 2.000 km. Dodajte u 3/4 pun spremnik goriva."


Da li je pametno staviti to u C4 Picasso 1.6HDI ili ne ?

:confused:
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Da li je pametno staviti to u C4 Picasso 1.6HDI ili ne ?
Aditivi su korisni kod goriva slabe kvalitete i kad se koriste permanentno. To ti je i donekle neslužbeni stav servisa. :) Velike su šanse da će doći do većeg problema kada otopi hrpu smeća i sabije ga u brizgaljke. Ne kažem da ga ti ne bi trebao staviti, samo da ga ja ne bih u svoj ulio, osim ako su injektori već pred odlaskom, pa "ako prođe, prođe". ;)

U HR imamo solidan premium diesel i, ako se ne voziš na rezervi, mislim da je glavni razlog odlaska injektora u mikro opiljcima s turbo pumpe koji završavaju u njima, a ne u lošem gorivu.

To si one priče: reparirao sam injektore, pa za godinu i po, opet problem. :)
 

emil111

Member
Ja usipal aditiv u corollu pozalio sam,najprije je extra crni dim bacalo.Auto je trokiral na kraju sam zavrsil kod Purića.10 000kn platio injektore,vise to necu raditi.Sad imam Picassa i nema sanse da to ulijem...
 

visaluteju

Well-known member
Ja sam to sipao u xsaru picasso 2002 god 2.0hdi par puta u par godina i nije ni odmoglo a nije ni pomoglo nesto (bilo mi se kao ucinilo da motor malo mirnije radi ali imam osjecaj da je placebo efekat).

Kasnije sam pricao sa jednim serviserom i kaze da to u novije motore (2010+) ne treba sipati pogotovo ako sve ok radi...Ako se ipak odlucis (a mislis na onu opciju koja se sipa u rezervoar) uspi ako uskoro planiras mjenjati filter goriva ili nakon sipanja kada predjes pun rezervoar promjeni filter goriva jer se pokrene dosta smeća iz rezervoara i kojekuda i zavrsi u filteru goriva a ako ti je filter vec prljav postoji mala sansa da nesto i prodje do dizni.
 

markan1000

Well-known member
Da li aditive u ponudi imaju i npr. poznati proizvođači ulja?
i postoji li ijedan proizvođač automobila koji ih preporučuje?
 

Spallato

Active member
Josipe, probaj s ovim s videa. Ja sam to napravio i nije bilo nikakvih problema, sve je prošlo ok.

Meni je dijagnostika pokazivala grešku sva 4 injektora, a nakon toga su ostale greške samo prvog i drugog injektora (povremeno).

Pregledao sam dosta na tu temu i svi hvale taj način čišćenja injektora. Ne treba očekivati čuda ali vjerujem da ti može pomoći.

Postupak je stvarno jednostavan i sve skupa košta oko 100 kn (jedno pakiranje od 1/2 litre, 2 crijeva i filter).

Ako se odlučiš savjetujem ti da sadržaj preliješ u prozirnu bocu, da možeš pratiti koliko ga ima i da ne povuče zrak.
 

bono

Active member
prije 2,5god kupio od STP-a za dizel 5u1 čisti sve od tanka do motora (20€) na pun spremnik 60l. i nikad više neću ništa dolijevati gorivu. otišli na more (autocestom). nakon povratka počeo auto da lagano cuka/trza
uz lagani porast/pad okr/min vožnji između 40-60km/h. potrošio preostalo gorivo i natočio do vrha i nakon ⅓ potrošenog tanka prestalo. inače tankam u SLO već 7-8 godina na petrolu.
 
Posljednje uređivanje:

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Valjda ovisi o starosti i stanju motora (rezervoara, injektora itd.)?
Ja u svoj 2.0 BlueHDi jednom godišnje ulijem taj LiquiMoly kao neke prevencije radi.
Nemam greške u sustavu ubrizgavanja i ne primjećujem neke probleme. Jednostavno ulijem to misleći da neće škoditi...
Nikakve promjene ne vidim ni prije ni poslije.
 

Colnago

Active member
Donator foruma
Valjda ovisi o starosti i stanju motora (rezervoara, injektora itd.)?
Ja u svoj 2.0 BlueHDi jednom godišnje ulijem taj LiquiMoly kao neke prevencije radi.
Nemam greške u sustavu ubrizgavanja i ne primjećujem neke probleme. Jednostavno ulijem to misleći da neće škoditi...
Nikakve promjene ne vidim ni prije ni poslije.
Stavio sam ove godine u oba auto(benzin) PSA aditiv za čišćenje injektora i sve O.K, Oba u leru primjetno mirnija/tiša, na upravljaču i ručici mjenjača
utisak da motor nije upaljen. U uputi navedeno da se stavlja jednom godišnje (min 7K km).
 

VedranTHP

New member
Baš sam i ja bio u dilemi kad sam pročitao neke ranije postove. Nisam htio riskirati. Ali ako tebi u istom u autu ne pravi problem, nadat ću se da neće ni meni.
 

bono

Active member
na ovom STP piše svakih 6000km/4000 milja. smeće skupo! ništa više ne dodavam gorivu bilo kojem.
Znači da radi :)
Počistio je tank... al nema to smeće nego kroz dizne pa na auspuh :D
je počistio cijeli sistem, valjda nije i filter 😀
prošlo dvije godine
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Sipao sam ranije u Dci motor, i uticalo je da motor mirnije radi. U HDI nisam sipao nikad, niti cu. Postoje ti posebni aditivi odobreni od PSA, elem, niti mogu da ih nabavim, niti mi se daje 20e+ za to. Otvoren put je najbolji lek :)
 

Colnago

Active member
Donator foruma
Baš sam i ja bio u dilemi kad sam pročitao neke ranije postove. Nisam htio riskirati. Ali ako tebi u istom u autu ne pravi problem, nadat ću se da neće ni meni.
Iskreno krenuo sam u to samo zbog "čuvene" visokotlačne pumpe goriva iako nema neke logične veze s njom. Nakon cca 300 km od
sipanja u rezervoar auto je u leru radio tako da sa sada moram gledati turnceler da se ne zeznem pa idem paliti :) .
 

VedranTHP

New member
Koji je točno PSA-ov cleaner? Znam da si mi bio slao, ali tamo su sve informacije otišle u nepovrat. Vidio sam da ih ima razno raznih, ali htio baš taj isti koji kod tebe dobro funkcionira.
 
Na vrh