Adblue spremnik

Matija J

New member
Pozz momci.Odakle je najjeftinije narucit adblue spremnik ili kako najjeftinije popravit-rjesit problem sa tom greskom?Pise mi engine no start in 1100 km.
Hvala
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Da, treba viditi u čemu je stvarno problem, a ne odmah na mjenjanje spremnika (najskuplja solucija).
Ako je stvarno nešto defektno, jedino donekle jeftino riješenje je gašenje sistema
 

sir.Oliver

Well-known member
"Pise mi engine no start in 1100 km ". lepo ti je napisao da nakon predjenih cca 1100 km više neće biti omogućen start motora . šta proizilazi iz date informacije ? jasno , AB ti je pri kraju . treba dopuniti spremnik ......
 

Matija J

New member
Nije pri kraju.ad bluea ima.zato i pitam kako to rijesit najjeftinije.bio sam u servisu i receno je da se mora mjenjat cijeli spremnik i nevjerojatnna mi je cijena.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Da. Za taj kvar ti vrijedi 5 godina jamstva tako da ti ovlašteni to mora odraditi besplatno.
Moj je BlueHDi iz 2015 i greška P20F6 se pojavila u 6. godini, tako da to moram sam plaćati. Mislim da je nekih 6.900 kompletan spremnik + 2-3 sata rada, potrošni materijal, dijagnostika itd.
Pisao sam detaljnije o tome u postojećoj temi (još nisam odradio popravak)…
:-(
 

Mirage

Well-known member
Da popravak je u garanciji koja je 5 godina za taj dio uz uvjet da je servisiran u ovlaštenom. Tako je kod mene bilo. Moj je isto HDi 100 ali 2017 godina.
 

dopater

New member
Meni je serviser rekao da mi nešto kao curi iz tog AdBlue ali da ne vidi odakle jer je osušeno već. Ostala je kao mrlja ispod. Nikakvu grešku mi ne javlja, imam C4 1.6 HDI Diesel. Imate li sličnih iskustava?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Evo i kolegi je procurilo i napravilo veselje
Nažalost, nakon 5g i 75tis km imamo prvi "ozbiljniji" kvar; naime, injektor adblua je izgleda procurio u nekom trenutku unazad godine dana, i adblue je navodno progrizao gusenu cijev koja ide od katalizatora prema ispuhu (a koja je točno ispod injektora adblue). Mora se mijenjati katalizator jer je dio fiksan u jednom komadu i naravno injektor adblue-a. Cijena s popustila (klub vjernosti) cca 5500tis kn.
Odi kod nekoga tko ima iskustva sa tim, jer taj sistem je skupa igra…
 

sir.Oliver

Well-known member
ne mora , ako katalizatoru nije ništa . ako je samo ta cijev , uzmi bison ili wurth tečni metal i lijepo to pokrpaj . jednostavno i efikasno . ( provereno u praksi ... tako sam pokrpao motor traktora Masey Ferguson iz 1956 , koji je popucao zbog smrzavanja vode u njemu . i glava i blok .... )
 
Na vrh