ABS system fault

Bekspejs

New member
Dakle, danas mi se, iz čista mira, nakon 30ak odvoženih kilometara, u vožnji upali ABS lampica, a na ekranu mi se ispiše greška ABS system fault (ili faulty..).
Sad, prije 4 dana sam bio na zamjeni oba prednja krajnika i stabilizatora, a puknuta mi je i jedna prednja opruga amortizera. Te opruge čekam da stignu pa mijenjam.. Špur su mi napravili odokativnom metodom (na špagu) jer ga nema smisla radit prije zamjene opruga. Auto se ponaša normalno i nije propao ni na jednu stranu...
Također, imao sam (i još uvijek imam) nekakvih problema s tempomatom. On nekad radi, nekad ne radi.. Nekad uredno starta i sva 5, a nekad mi samo zatrepere one dvije crtice na diplayu i ništa se ne događa. Btw, znam sve stvari o tome kad i kako se aktivira tempomat...
E sad, s obzirom da ne znam di bi počeo dijagnosticirat, zanima me da li zamjena i rad na podvozju može utjecati na rad ABSa, odnosno, da li možda ima poveznica s tempomatom, odnosno prekidačem senzora kočnice (ili kako se već to zove)? Znam da tempomat odbija suradnju kad ovaj prekidač rikne ili rikava, a mislim da on ima veze i s ABSom...
Što mogu probati?
Hvala unaprijed!
 

Micija

Diagbox 7,57 Modrièa.Free
Mjenjan mi lezaj ako se ne varam i ostalo viska masti okolo,koja je nekako kasnije dospjela na senzor abs-a,naravno prestao je da radi.
Kasnije odmascen i proradio,kazu da moze od nekud špene da se nalijepi na njega pa opet zeza.
drugo nista neznam ti reci.
 

Bekspejs

New member
Èudno. Nakon par dana, poruka se vise ne pojavljuje... Doduse, radio sam samo kratkte relacije, ali nikakve greske nema...
:confused:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Osušilo se što je trebalo, ili se kakva žica ili konektor vratio na svoje mjesto... oće to za*ebavat s godinama. Imao sam isti problem.. čišćenje i namještanje konektora na računalu absa riješilo probleme.
 

Bekspejs

New member
Kako došlo, tako i otišlo...
Još jednom se upalilo nakon par tjedana i opet nestalo...
Samo da ne uleti Murphy pa se sjeti to upalit kad se ide na tehnički pregled... :D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Heheheh... pred dvije godine dovedem auto u tehnički iznad tunela, i ugasim. Pregledaju, treba upalit i evo Murphya :D Tu je našao izdahnuti tvornički akumulator
 

Bekspejs

New member
Tri dana pred tehnički mi opet svijetli lampica. Jučer se ugasila i danas sve Ok na tehničkom... :) Nekako ispada kad je jaka kiša i sve mokro, onda se upali... Možda samo treba počistit kakav senzor
..
 

ZlatkoC4

Well-known member
dobro pregledaj gdje ti radi voda, spoj pa to izoliraj sredi inače če ti napraviti daleko veču štetu. nemoj to ignorirati. pregledaj kod abs-esp konektore kablove.
 

Bekspejs

New member
Prošlo je dugo, ali evo, odgovori je bio u tome da je nekakva žica koja je išla od zadnjeg desnog kotača do kompjutera bila oštećena pa se gubio signal... šortala je, jel... A pogotovo kad je bilo vlažno/mokro... Enivej, zamijenili je u ovlaštenom i sve radi....
 
Na vrh