2.0 TDI, 2.0 CDI

Jovan Avramovic

Well-known member
Pozdrav momci, nadam se da sam u odgovarajucu kategoriju "ubo" ovu temu, a s obzirom da je zamrla malo ona tema gde sam pisao svoja iskustva sa Citroenima verovatno niko ne bi video moje pitanje, pa otvaram novu ovako,jer svakako nema veze sa Citroenima, pa kao...valjda nisam nesto pogresio...

Iz moje teme, sad spomenute, a napisane pre tipa 20ak dana, svi su zakljucili da trazim neki auto, pouzdan, robustan, udoban itd itd itd..
Mnogo bih voleo benzinca, ali s obzirom da na Balkanu, barem u Srbiji, ozbiljno preovladavaju dizeli, i svakako su vise na ceni, ne bih ni njih izostavio.

Zanimaju me dva dizela koja sam u naslovu spomenuo, sto se tice TDI-ja, konkretno varijanta sa 190ks. Znaci uopste, kakav je motor, koliko trpi, koliko uopsteno prelazi, kakvo mu je odrzavanje u odnosu na npr 2.0 HDi i 2.2 HDi itd..? Znam da je onaj sa 140ks imao velikih problema, pa je sve to navodno ispravljeno sa onim od oko 170ks, ali gde je u toj prici i kakav je ovaj sa 190ks. Konkretno modeli tipa Q5, A4, A5 (2016, 2017, 2018).
Sto se tice Mercedesa stavio sam CDI oznaku, iako verovatno taj motor na koji mislim ne nosi CDI oznaku, mislim na 2.0d od 194ks od 2016. godine, pa na 'vamo. Konkretno modeli C i E klasa. Naravno, ista pitanja vaze i za ovaj motor kao i za 2.0 TDI. Navodno problematicni 2.2 dizel je prethodnik ovog 2.0d o kojem pisem.

Bitno da napomenem, bilo da je dizel ili benzinac, koji god da je proizvodjac, gledao bih iskljucivo od prvog vlasnika sa DO oko 120.000km na satu.
Sa kupovinom ne zurim i ako bude bilo nesto tog tipa bice verovatno krajem godine, tako da i imam vremena da "istrazujem"...
Voleo bih da cujem savete i misljenja iz prve ruke, eventualno neki vas majstor, drugar, komsija, rodjak, da ima neka iskustva sa ovim autima i motorima.
 
Na vrh