2.0 HDi Citroën Berlingo II, 2003. god. // M59 model

SamoMalo

Ne zaposlen
Pozdrav svima,
imam situaciju trebao bi zamjeniti ovaj konektor koji ide na senzor filtera goriva.
Jel ima ovaj konektor ime svoje i gdje bi ga mogao nabaviti? (ako imate mozda shemu i za zice bio bi zahvalan).


20220217_141831.jpg

Takoder imam ovaj problem na konektoru za visokotlacnu pumpu imam kratki spoj 12.4V (normal) i 4V ocito je negdje spoj ili ?

20220217_141824.jpg
Unaprijed hvala svima na svakom savjetu i jos jednom hvala gospodinu Mrki5ju na danasnjoj asistenciji.
 

Milosh

Test
Prvi konektor traži na otpadima, a možeš pokušati i u ovlaštenom, ako ti neko nađe njegovu oznaku.

Za ovo drugo, nisam siguran, ne razumijem te baš najbolje. Koliko taj konektor uopšte ima žica i šta ti tačno pokazuje multimetar?
 

SamoMalo

Ne zaposlen
Prvi konektor traži na otpadima, a možeš pokušati i u ovlaštenom, ako ti neko nađe njegovu oznaku.

Za ovo drugo, nisam siguran, ne razumijem te baš najbolje. Koliko taj konektor uopšte ima žica i šta ti tačno pokazuje multimetar?
Znaci konektor ima dvije zice, jedna pokazuje 12.4V a druga 4V ocito je negdje kratki spoj ili?
 

Milosh

Test
A je li to jedini konektor koji se spaja na pumpu? Možda joj tih 12V daje napajanje a ta žica 4V neki signal? Treba naći šemu, ako neko već ne zna napamet.
 

Mrki5

Well-known member
A je li to jedini konektor koji se spaja na pumpu? Možda joj tih 12V daje napajanje a ta žica 4V neki signal? Treba naći šemu, ako neko već ne zna napamet.
orig_pumpavisokogpritiskasimenspeugeot520hdi3-1449084850.jpg
Ovo bi trebao da bude regulator količine goriva (tako piša u autodati, a donji regulator pritiska ) na njemu je uredu napon kao i na senzoru pritiska ,
Screen Shot 2022-02-17 at 20.12.24.png
Screen Shot 2022-02-17 at 20.14.48.png
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh