2.0 HDI automatik potrošnja

popinjo

New member
Pozdrav svima,
malo sam novi i nemam dosta vremena za pomno pregledavanje. Unazad dva mjeseca postao sam vlasnikom vozila sa 2.0 Hdi 100 kw motorom i automatskim mijenjačem. Sve pet samo mi upada u oči potrošnja pri nježnom režimu vožnje: 12l/100 km grad,8,5l/100 na otvorenoj cesti. Da li je to normalno za vozilo iz 2009 sa pređenih 150 000 ili treba poštelati softver ili...
hvala na trudu i odgovoru
 
Posljednje uređivanje:

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Vuče, zaebavaš ili?
U pravu je, valda. Moj s tim robo(cop) menjačem isto toliko siše, dizela do čepa i board komp veli da mogu prejti 680, neki put 690, il ak baš jako pazim 705 km. Zemi u račun koliki mu je tank i taman ti tak bude 11-11,5-12 l
Lokomotivica! :whistling:
Doduše ja imam 140 kil žive vage. :D
 

mariola

Active member
Isti motor u "normalnoj" C4orci sa man.mjenjacem trosi u prosjeku 5.5 6 lit.
Pa ti sad vidi. Ni manje ni vise nego duplo, fino bome.
 

Wuki

Novi èlan
Po meni je to normalno za taj automatik,isto kak je Mariola napisao za C4,ali čestitam škvadri koji voze 160ks automatike s potrošnjom 5 i kusur.
 

popinjo

New member
Ako sam dobro ubrao, normalno je da ovakav obiteljski auto ima za 30% jaču potrošnju u odnosu na tvorničke gabarite. Preštelavanje neće ništa riješiti osim novog kredita, ovaj put za tankanje... Ima li kakve koristi od ubacivanja čipa!? Iskustva molim budući da sam ovaj auto i kupio zbog priča...
 

mountain36

New member
Strasno.Kaj svi automatici trose vise od manualaca.Pitam jer razmisljam o kupovini C4 picasso_Opcije su 2.0hdi ili 1.6 automatic ili bjezat od toga i uzeti normalan mjenjac.Jos mi kaze covjek da noje klasican automatic vec da ima neku elektroniku na volanu i da auto ne krene dok ne pritisnes papucicu gasa?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Osim nekih izvedbi sa duplim kvačilom, svi automtici više troše. Od ovog klasičnog automata u C4P ja nebi bježao, u teoriji je pouzdan mjenjač.

A što se konkretne potrošnje tiče, mislim da je popinju neki problem u pitanju. Prema spiritmonitoru, prosjek na C4P 2.0 auto je oko 8l.
Meni na automatiku od preko dvije tone, pogonom na 4 kotača i 2,2l dizel motorom potrošnja varira od 7 na otvorenom, do 10 u gradu, sve u svemu oko 8,5l/100km prosijek. Ispravni C4P nebi smio više
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Da, bude bilo najpreciznije da ga otpelja serviseru, ukopča na dijagnostiku, pregleda sve od usisa nadalje i bude saznao. Moj je sve to prošel, sve je ispravno i potrošnja mu je takva kakva je. Ne žalim se. :)
 

ZoxPa

Member
C4P 1.6 HDi, 112 KS, ručni mjenjač 6 brzina, potrošnja 5 l/100 km otvorena cesta 90 km/h, 7l/100 km autocesta 150 km/h, gradska 8l/100 km, kombo 6,5 l/100 km. Auto težak 1,6t bez putnika.
 

JXP

New member
Malo da probudim topic. Znaci 2010 c4p 2.0hdi 136 konja EAT6 mjenjac, 118tkm. Prosjek po gradu je 11.7 to mi se cini malo previse. Ocekivao sam 8-9 recimo neka realnost zimi al ovo je bas puno.
 

JXP

New member
I dalje mislim da je to malo previse. Isti s klasicnim mjenjacem trosi 6.5-7.0. Imao sam prije toga 2.0turbo benzinac automatik 198konja koji je trosio 10.5 cak i sluzbena V klasa koja je 2.5 dizel 250konja 4x4 i znatno tezi auto ima prosjek 9.5...
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
2.0 hdi EGS
otvoren prosek 5.5l/100km, po bordu
Poslednja vožnja, ravno, 100km,60km/h prosecna brzina, potrosnja 4.5l
Po gradu, verovatno 7-8
 

JXP

New member
Na nekom GB forumu nasao sam na najvise ekipa kod potrosnje ima problema sa MAF filterom. Da ga opere (odmasti) i to je to.

Sad koliko ja znam u MAF filteru nalazi se "nit" kroz koju prolazi struja i ona se grije. Sam zrak koji ulazi ju hladi i na taj nacin mjeri protok zraka.

Da li stvarno taj senzor moze toliko utjecat na potrosnju???
 
Na vrh