1.6 bluehdi 100 ks, check engine lampica

Slaven

New member
Pozdrav svima...
Danas mi se je u nepunih 3 godine koliko imam ovaj auto prvi puta ulalila "check engine" lampica i konstantno svijetli uz poruku na displayu "engine fault: Repair needed"
Auto ima 45.000 km i do sada nikada to nije napravio.
Nadolio sam nekih 3 dcl rashladne tekućine i sada je na Max, odspojio sam na 10 minuta + klemu jer ne vidim kako doći do minus kleme i greška se nije obrisala.
Auto za tjedan dana treba u prodaju pa me zanima zna li netko što bi moglo biti uzrok i kako obrisati tu grešku?

Hvala unaprijed i pozdrav sa sjevera od emigracije... 😊





 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Auto javlja da mora u servis, a iza te poruke može biti stotinu različitih problema, nema smisla pogađati...
Ako ti se neda u servis, jedina šansa da nešto doznaš je da kupiš OBD čitat i preko mobitela vidiš detalje greške
 

visaluteju

Well-known member
Baš tako mnoštvo grešaka se krije iz engine lampice :) Možeš li upaliti auto ?

Ja imam "istu" grešku i kod mene se na dijagnostici očita greška P0003 koja je vezana za regulator pritiska goriva, kod tebe može biti bilo šta
 

Slaven

New member
@visaluteju
Auto pali bez greške i ide full u rpm, nije u nikakvom safe modu.
Koji model auta ti imaš i kako si riješio svoju grešku i poništio lampicu?

@pokra89
Da, baš je tako izgleda... 😂
 

markan1000

Well-known member
ni meni nije jasno kako bi taj problem htio bez dijagnostike riješiti. Mislim jasno mi je da ti je nezgodan trenutak sad prije prodaje, da ti se žuri i ne ulaže više love u njega, i ne bi htio ga po manjoj cijeni prodavati, ali mislim da nitko ne može ovako na blef znati što je u pitanju...
 

Slaven

New member
Hvala na informacijama... 👍🏻
Evo samo na znanje danas sam uspio probušiti i jednu gumu... 😂
Citrić očito ne želi novom vlasniku... 😊
 

Slaven

New member
Bok ekipa...
Bio na servisu danas, očitana je greška P2204, CR senzor NOX.
Uglavnom, poništili su grešku, napravio sam 100 km i nije se ponovo pojavila.
Sljedeći ponedjeljak mi mogu promijeniti taj senzor ispod motora kod auspuha.
Specifikacija je sljedeća:

Dijagnostika: 550 kn.
Promjena senzora: 473 kn.
CR senzor NOX: 3.872 kn. = 4895 kn.

Mišljenja, što da radim?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Sam ćeš si to morati odgovoriti.
S obzirom na naš standard, sumnjam da bi tu itko davao 6000kn za riješavanje senzora, pogotovo na autu koji se prodaje. Pa to mu je i preko 10% vrijednosti. Još ako se greška ne javlja stalno, puna šaka brade.

Ako gledam točan dio, na eBayju je oko 230$.

Daješ auto u neki salon pod račun ili prodaješ privatno?
 

Slaven

New member
Obje opcije su u igri, danska kruna je po vrijednosti gotovo identična hrvatskoj kuni, jedna danska kruna je 0,993582 hrvatskih kuna...
U salonu su mi rekli ako ga ne prodam samostalno da će ga oni uzeti pod račun a 29. mi je isporuka novih kolica...
U bilo kojoj varijanti ne bih volio da prilikom predaje auta svijetli ta lampica...
Ovdje je auto puno teže prodati privatno jer kupac treba doći sa cash lovom, a sve autokuće imaju kredite s kamatom od 1 do 2 % pa tamo dođeš sa osubnom i odvezeš se autom bez da uopće moraš ići u banku ili javnim bilježnicima...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
U bilo kojoj varijanti ne bih volio da prilikom predaje auta svijetli ta lampica...
Kupi OBD i počisti mu greške taman pred predaju :D

Ja bi mu svakako dao još koji dan da vidim dali će se vraćati greška.
 

Slaven

New member
Za koliko vremena se obično te greške "vrate" nakon što se pobrišu ako je lambda sonda toliko loša da ju se mora zamijeniti?
Postoji li opcija da sad neko vrijeme radi bez greške?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Naravno, moguće da je još uvijek sve ispravno, nego eto... zblesavilo se nešto na trenutak.
Vratila bi se greška momentalno da je senzor komplet crkao
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ne, ne... nema tu ništa od čišćenja.
Auto se inače po gradu vozi većinom?
 

dinko1981

Well-known member
Dijagnostika 550 kn !! 😱😬 ljudi nemojte biti ovce za sisanje - bluetooth obd2 via ebaj 5$ i neka besplatna android aplikacija tipa torque i dijagnosticiraj i brisi do mile volje...
 
Na vrh