1.2 Puretech motor u C4P

Cale81

Active member
Pozdrav, potreban mi je savjet.
Kao sto znate u potrazi sam za C4GP novijeg godista.
E sada, potraga se bazirala na 2.0hdi automatik kojeg sam nasao sa 180tkm za 10000e iz 2017. U temi C4GP 150 hdi by pokra89.
I kada sam mislio da sam to rjesio pojavio se ON šŸ˜€.
C4GP iz 2018 g sa 165tkm ovdje u Zg ali ima motor 1.2 pure tech od 130 ks automatik za 9500e.

Pitanje je, ima li itko nekih iskustava sa ovim trocilindrasima, kakvi su opcenito.
Provao sam voziti tog C4GP i ide stvarno dobro, ne fali mu snage, potrosnja na compu je 7.6 (to je uglavnom ova gradska voznja i ovako probavanje potencijalnih kupaca gas do poda pa koci....)
U servisu kazu da nema nekih problema, veliki servis na 200tkm
Uglavnom bih se vozila otvorena cesta tipa neki izleti vikendom i relacije st-zg, cca 15tkm/god ,dnevne voznje na posao i nazad nema jer se koriste nogice šŸš¶da se malo protegnu (5min).
 

ivan222

Well-known member
UredniŔtvo foruma
Donator foruma
Osobnog iskustva nemam, ali koliko pratim, nekih većih atipičnih falingi nema. Direktno ubrizgavanje i sve Å”to ide uz to je najveći potencijalni problem.
U oglasima ih praktički nema sa +200tkm, ali joŔ su relativno mladi motori....
Redovno mjenjati kvalitetno ulje, tankati premium gorivo i uz malo sreće bi se mogao veselo kotrljati joÅ” par godina :D
 

markan1000

Well-known member
Ne znam Ŕto se u naŔim salonima nudilo 2018., ali trenutno kod nas možeŔ kupiti samo C4GP dizela, i od najnižeg paketa opreme dolazi s novim gornjim ekranom u boji. Možda je neki primjerak iz uvoza, gdje su drugačiji paketi opreme?
Taj ekran u boji se u C4P i C4GP ugrađuje od samih početaka, od 2013.
Ne znam za GP, ali u običnom Picassu je njegova dostupnost ovisila o razini opreme. ViŔe auta ga nije imalo, nego Ŕto je.
 

Cale81

Active member
Ovaj je iz uvoza. Taj ekran me malo odbija od kupnje, ali najveca mi je nepoznanica motor ( ta kubikaza za 1.5t auto, mada stvarno nije tromo auto) nasao sam podatak da je taj motor izabran za najbolji turbo motor u 2017 g u klasi 1.0 do 1.4 ccm.
 

ivan222

Well-known member
UredniŔtvo foruma
Donator foruma
Ako je plan dulje imati auto, mene nebi smetao taj ekran... dapače, pouzdaniji i jeftiniji kod eventualnih problema.
 

pokra89

Well-known member
Ovaj je iz uvoza. Taj ekran me malo odbija od kupnje, ali najveca mi je nepoznanica motor ( ta kubikaza za 1.5t auto, mada stvarno nije tromo auto) nasao sam podatak da je taj motor izabran za najbolji turbo motor u 2017 g u klasi 1.0 do 1.4 ccm.
ĐećeÅ” taj ekran ko iz tamagoćija na autu iz 2018
 

Cale81

Active member
ĐećeÅ” taj ekran ko iz tamagoćija na autu iz 2018
Nikako naci ono sta trazis:
Ako je dobro godiste,kilometri,automatik onda je benzinac i tamagoci šŸ™„
Ako je dobra cijena onda je 1.6 i mehanicki šŸ˜
Ako nades ono sto moze proci onda nikako da stigne šŸ¤”
Ali ima ona Strpljen-spasenšŸ˜€
 
Na vrh