Čudan zvuk iz prednjeg desnog kotača

Aleksic

Member
Pozdrav iz Banja Luke, vidim da ste svi ovde znalci za C5 III pa se nadam da cete mi pomoci oko diagnosticiranja problema. U zadnje vrijeme cujem neki cudan zvuk na svom ljubimcu (C5 2.0 120kw manuelac). Zvuk dolazi cini mi se iz prednje desne strane, najizrazeniji je u 1. I 2. Brzini na nekih 2k obrtaja a cuje se kao neko ritmicno mumlanje a najslicnije je kao kad se predje preko onih vibritajucih linija koje upozoravaju da se ne predje u drugu traku. Hvala na pomoci unaprijed
 

Aleksic

Member
Ne mijenja se zvuk prilikom promjene pravca kretanja. Ali se cuje glasnije kada se vozim na uzbrdicama. Gumu nisam pregledao, moguce je da je i do nje
 

visaluteju

Well-known member
Ja sad trazim svoj problem u tudjim problemima, da li to mumlanje prestane ako stisnes kvacilo ili popustis gas a auto se nastavi kretati?
 

Brruno

Well-known member
Probaj u kruzni uci ako se manje cuje vjerojatno lezaj. Samo sto lezaj inace ne bude povezan s 2. ili 3. brzinom nego bukom pri nekoj brzini auta. Probaj ga dignuti u povisen polozaj i dati gasa ako osjecas tresnju/vibracije postoji mogucnost da je poluosovina.
 
Na vrh