Čišćenje pumpe goriva

platon

manijak
Pozdrav svima...
Dali neko ima iskustva i dali je čistio pumpu goriva. Mislim da ima problemčić s tim i da bi to trebo napravit. S obzirom na kakvo gorivo vozimo :hm:
Unaprijed zahvaljujem!

 

C.R.Doctor

Common-rail doctor
Bavim se dieselima, i svaki drugi dođe sa zaštopanom plovkom. Odi na miniwash i isperi. Pazit da ne puknu tanke žice ako ih ima. i problema nema, na šlauf dovod i povrat isprat i složit :D
 

platon

manijak
Mislim ova slika je neka s interneta, neznam jel to pumpa sa benzinca ili dizela. Jel nema na pumpi neki filter, mrežica..tako nešto?

U biti auto mi zna trzat u vožnji, a najviše kada je blizu rezerve i na rezervi...
 

Lix

Active member
pumpa od benzinca na 1.1 (nebi fizički cuda drugačija trebala bit na 1.6?) ima filterić kod motorića, neznam šta bi osim njega mogao isprat, izvadiš pumpu (ispod zadnjeg sica) odkopčaš đek ( :D ) odkopčaš taj filterić, mislim da se može, i opereš ga u nečemu za odmastit i ispereš pod pritiskom, skini vidi ako te šta muči slikaj i stavi pa će već neko pomnoć

** kad sve napraviš promjeniš zajedno i filter od benzina, da si 100% siguran
 

charllie

Active member
Isperi ga benzinom i ispusi sa kompresorom,ne vozi na rezervi jer ti gorivo u tanku ujedno hladi motorcic u pumpi,ak je malo benzina ti se pumpa pregrijava ti bu riknula.:(
 

platon

manijak
Hvala..kad uhvatim vremena morat ću se poigrat s tim. :palac-gore:

ne vozi na rezervi jer ti gorivo u tanku ujedno hladi motorcic u pumpi,ak je malo benzina ti se pumpa pregrijava ti bu riknula.
Nije da vozim na rezervi stalno, ali čim dođe blizu rezerve auto trza u vožnji i nekad gubi snagu. Tako da ili je pumpa poštopana prljavštinom ili su injektori. :hm:
 

106tak

New member
Slicne simptome imam i ja na svom 1.5d ...

Jucer sam bas vadio rezervoar nebi li ih uklonio.
Na 1.5d (neznam jel ima razlike) imas 1 konektor i 2 cijevcice na pumpi goriva.na pumpi imas veliku plasticnu maticu koja ju drzi uronjenu u tank/rezervoar...


Skidanje rezervoara nije bilo komplicirano skinuti;
- konektor i 2 cijevcice na pumpi
-auspuh spustiti
-sajlu od rucne maknuti iz plasticnih kopci i razmaknuti
-2 crijeva od rezervoara
-labuđi vrat od rezervoara
-te 2 sarafa koja drze rezervoar

i malo igre sim/tam i vani je
 
Na vrh