Ugradnja radija iz Peugeota 206 u Citroen C4

citroenc42003

New member
Dobar dan svima,
Zanima me ako je tko pokusavao pripasati autoradio iz Peugeota 206 na Citroen C4 2005 godiste posto je bivsi vlasnik izvadio original radio istavio neki aftermarket koji ne radi vise a i ruzan je. Slike radija od Peugeota 206 su u prilogu. Konektori bi trebali biti isti posto je spojen aftermarket radio sa euro konektorima kakve ima i radio od peugeota. Zeza me jedino sto neznam hoce li prikazivati radio stanice na onom malom displayu posto peugeot isto ima tu opciju samo neznam je li ista stvar. Hvala unaprijed na savjetima!
Pozdrav iz Rijeke!
 

Prilozi

Colnago

Active member
Donator foruma
Dobar dan svima,
Zanima me ako je tko pokusavao pripasati autoradio iz Peugeota 206 na Citroen C4 2005 godiste posto je bivsi vlasnik izvadio original radio istavio neki aftermarket koji ne radi vise a i ruzan je. Slike radija od Peugeota 206 su u prilogu. Konektori bi trebali biti isti posto je spojen aftermarket radio sa euro konektorima kakve ima i radio od peugeota. Zeza me jedino sto neznam hoce li prikazivati radio stanice na onom malom displayu posto peugeot isto ima tu opciju samo neznam je li ista stvar. Hvala unaprijed na savjetima!
Pozdrav iz Rijeke!
Trebati će ga aktivirati u C4 putem DiagBox-a , po izgledu bi rekao da je RD3(Clarion) koji ima mogućnost da se na njega spoji CD changer.
Negdje 2005 sam na originalni RD probao spojiti CD Changer iz 306 ili 307 i na kraju je radio ali sam izgubio kontrole na
ručici pa sam morao to riješiti u ovlaštenom .
 

citroenc42003

New member
Trebati će ga aktivirati u C4 putem DiagBox-a , po izgledu bi rekao da je RD3(Clarion) koji ima mogućnost da se na njega spoji CD changer.
Negdje 2005 sam na originalni RD probao spojiti CD Changer iz 306 ili 307 i na kraju je radio ali sam izgubio kontrole na
ručici pa sam morao to riješiti u ovlaštenom .


Znači bez dijagnostike se nemoze spojiti? Komande na volanu i te stvari mi nisu bitne samo da funkcionira radio i da se vidi koja je radio stanicama
 

sir.Oliver

Well-known member
kupi na aliju neki android sa izvlačećim displayom i imaćeš sve to + kameru / senzore ...... navigaciju ..... ili kupi običan i ugradi ga , taj neće trebati uparivanje .
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Idealno bi bilo aktivirati ga (tj. upisati u radio tvoj br. šasije) PSA dijagnostikom - DiagBoxom, no moći će to odraditi i neka jača univerzalna dijagnostika (Delfi, Bosch)…
 

citroenc42003

New member
A na koju foru radi normalno sve sa aftermarket radiom (pioneer), volio bi bas slozit da izgleda i radi ko original a vidio sam da su identicni radiji pa sam mislio isprobat al ako kazete da nece funkcionirat da se ne zezam bezveze jer bi volio da pokazuje na onom malom zaslonu radio stanice, ali dobro odo u potragu za originak radiom, svakako vam hvala na pomoci svima!
 

Colnago

Active member
Donator foruma
A na koju foru radi normalno sve sa aftermarket radiom (pioneer), volio bi bas slozit da izgleda i radi ko original a vidio sam da su identicni radiji pa sam mislio isprobat al ako kazete da nece funkcionirat da se ne zezam bezveze jer bi volio da pokazuje na onom malom zaslonu radio stanice, ali dobro odo u potragu za originak radiom, svakako vam hvala na pomoci svima!
Aftermarket ne razgovara s kontrolnom jedinicom te ne pita za VIN broj :)
OEM ustanovi da je VIN broj različiti jer komunicira s kontrolnom jedinicom, noi bez obzira na VIN će raditi display na boardu ali je pitanje da li će pištati i da li će raditi komande na ručici/volanu
 

citroenc42003

New member
A budem onda probao, pošto je radio od Peugoeota a ne od Citroena mozda bude radilo, svakako javim kroz koji tjedan dok uhvatim vremena.
hvala svima jos jednom i cujemo se nakon montaze!
 
Na vrh