Problemi pri šaltanju brzine C4 1.6 HDI 92 ks

Stefan c4

New member
Pozdrav ljudi, mozda otvaram staru temu ali eto mozda će mi neko pomoći...
Citroen C4 2012 1.6HDI 92ks pri promeni stepena prenosa auto 1 do 2 sekunde drzi obrtaje u mestu npr 2500 pa onda normalno idu dole, na leru lepo radi lepo prima gas, sve ostalo radi kako treba. Da li nije mozda papučica gasa koja u sebi ima potencijometar pa ne prenosi tacan podatak računaru ili je ipak nešto drugo ?
 

Milosh

Test
Ako sam dobro razumio: ti pri šaltanju digneš obrtaje i nakon puštanja kvačila oni par sekundi ostanu visoki?

Ako je to tačno, onda bih rekao da ti proklizuje lamela.
 

gambler072

C5 enthusiast
Ja sam razumio da obrtaji sami od sebe "skoce" na gore. Ako je tako, pogledati senzor polozaja papucice gasa (drive-by-wire sistem)
 

Stefan c4

New member
Ne nije lamela niti do samom menjača rj do seta kvačila jer sam ga nedavno menjao iz drugog razloga, malo je postalo tvrdje i to smo zamenili.. ali i od ranije npr pre 3 meseca se to desavalo, kad ubrzava sve super i to znači nije do lamele i tih stvari nego jednostavno kad ubrzas u prvoj brzini i stisneš kvačilo da prebaciš u drugu e tad on malo podigne obrtaje kao da si dodao gas i odnaj idu dole posle2 sekunde i prebaciš normalno ali nije to too. Ranije se dešavalo nekad nekad alinsad je baš počelo non stop i jako iritira i smeta nekako pri vožnjii....
 

Citron

Active member
Mene to već dugo muči na Opel Astri Classic...točno to..kod šaltanja normalno pustim gas i šaltam a on drži gas na tim visokim okretajima još sekundu - dvije kao da nisam pustio... ponekad kad nekog vozim ili je netko u prolazu si misli "vidi ovog amatera ne zna šaltat" 😆
 

Cutac

Prèkaroš
Dizel je, nema klapnu.
Ja bih prvo sve senzore oprao kontakt sprejem. Skoro pa besplatna metoda, a možda budeš pametniji. Filter zraka je dobar?

Milosh je na dobrom putu jer prvu četvorku potenciometri u papučici gasa znaju zezati, ali jako skup dio, pa treba sve drugo isprobati.
 

Stefan c4

New member
Moram sve to da istestiram, skinuću papučicu pa lepo naprskati pa da vidimo sta i kako, ako nista mozda nadjem neku polovnu pa namontiram čisto da istestiram pa da vididimo, a još jedno pitanje je l ima on senzor i na papučici kvačila ? Neki modeli znam da imaju pa kako li se ponaša u tom slučaju onda ?
 
Na vrh