Problem so parking senzor

Toti

New member
bok postovanje
Radi se o Citroen C4 Cactus 1.6 Bluehdi 100KS 2017 g.
Tijekom vožnje u 2. brzini na displeju se pojavila obavijest !Neispravan parking senzor! i "Servis" skinuo sam ga mehanicki ali kad ga ubacim u rikverc opet se pali isto upozorenje i senzori ne rade 😌 Nosio sam ga na dijagnostiku ne pokazuje nikakvu gresku provjerio je senzore i modul, nemaju nikakvih oštećenja ili problema.
Molio bih vas za savjet i mišljenje
Pozdrav iz Makedonije
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Kako znaš koji senzor ti je neispravan? Tj. da je baš taj kojeg si skinuo navodno neispravan?

Diagbox dijagnostika spojena na OBD u autu će ti pokazati koji točno senzor ne radi (a kad ne radi jeda - ne radi cijela strane ili čitav sustav)...
 

Toti

New member
Interesantno da je sve "ispravno" a da ne radi .
I ja to ne razumem i trazim odgovor 🤔
Kako znaš koji senzor ti je neispravan? Tj. da je baš taj kojeg si skinuo navodno neispravan?

Diagbox dijagnostika spojena na OBD u autu će ti pokazati koji točno senzor ne radi (a kad ne radi jeda - ne radi cijela strane ili čitav sustav)...
Nisam skinuo parking senzor, nego od displeja sam otstranio izveštavanje
meni je bacalo grešku zbog nosača tablica (naprijed). nije bio dokraja zategnut vijcima. slika s foruma https://postlmg.cc/Ln525Ndt

u pitanju DS
Meni izlazi ovu na displeju, na "X" isklućim ali pak kad stavim u rikverc ne funkcioniše i izage izvestuvanje problem
Interesantno da je sve "ispravno" a da ne radi .
Na displeju parking senzoru prikaźuje da je van funkcije i ne mogu da ga uklućim, na dijagnostike ne javja nikakvu grešku
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Samo PSA dijagnostika (Diagbox) će ti točno pokazati lokaciju oštećenog senzora.
Ove univerzalne što ih koriste radione za različite marke auta očito ne detektiraju tvoj problem...
 
Na vrh