Problem sa paljenjem

deda

New member
Ma koja reparatura motora,pa taj motor se ni ne takne prvih 400 000km,da ga svaki dan kolješ.Ajd, sad kada si ga prodao,nema veze.
 

llepu

New member
Sličnu stvar i ja imam sa Berlingom II 2.0 HDI. Ujutro kad je zima auto vergla i vergla ali nema šanse da ga upalim. Po ljeti se pali najnormalnije.

Kada napokon upali iza izleti oblak bijelog dima.

Sumnjam prvo na grijače međutim moram negdje uputstva nabaviti kako da ih provjerim. :)

I da, ponekad mi se u vožnji zna upaliti lampica STOP i na tren na ploči se pokaže znak za grijače u desnom kutu. Nakon par sekundi STOP se sam od sebe ugasi...
 

deda

New member
Moj još nikad u ovih 11 godina nije omanuo,kolko god da je zima.Danas sam kresnuo Amia nakon dva mjeseca kako je stajao vani,drmnuo ćim sam mu pokazao kljuć,što ti je stara tehnika,platine i bobina,a ne ove drangulije današnje.
 

llepu

New member
Nemam pojma kaj bi rekao, uglavnom da hoce napraviti trajan i kvalitetan auto ja vjerujem da bi mogli. Ovako, moram vidjeti dali su uistinu grijaci u pitanju ili kaj vec :rolleyes:
 

deda

New member
Nemam nikakva negativna iskustva ni sa 2,0hdi ni sam atm dizelom,svi su napravili stotine tisuća km, nikada nije bilo problema sa grijačima ni sa paljenjem.
 

llepu

New member
Gdje bi u uputstvima mogao naci provjeru grijaca, kako se za njih kaze na engleskom, ima nekaj strucno (glow plugs) ili?
 

Automatic

Well-known member
To su ti najvjerojatnije bili ulošci dizni .Previše su pišali i auto nije mogao upalit od prve.Kad je upalio morao je crno dimit jer je bilo previše goriva.Ako diesel dobiva previše nafte hoče plavo dimit .Mislim da bi sa 600 kuna otklonio kvar ali sad je prekasno.
 

llepu

New member
Pa.... Autic kad upali mozda malo jace bijeli dim zadimi i to je to. Nis crno/plavo ili nekaj drugo.

I pali iz prve kad je temperatura iznad 0 celzijusa.

Akumulator je isto slab nemre niti 5 sekundi verglat.

kako mislis provjeru?
ignition glow plug
Htio bi grijace ispitat da nisu odletili ali nikad ih nisam skidao pa ne znam gdje se nalaze...
 

llepu

New member
evo ti slika pa da se lakse snadjes.
http://i.imgur.com/D9TloiY.jpg

skini i probaj jedan po jedan,pazi da se ne opeces
Puno hvala!

Skinuo sam ih i probao jedan po jedan i svi su radili besprijekorno. Kao i svaki pravi 'majstor' nakon vracanja nazad, otisao sam po novi akumulator ( Vesna, 73ah - 460 kn ) i auto pali ko zmaj.

I kad je bilo - 10 ujutro zapalio je na prvu.

A kaj ces, sad bar znam gdje su grijaci, kako izgledaju i kako se isprobavaju.

Hvala jos jednom.
 
Na vrh