Kako ispitati zice dali su ok povezane

igorricar

Member
Prespojivao sam zice na bozur crevu kod gepeka, pa zanima me kako ispitati dali sam ok povezao. Pokusao sam unimerom, ali neznam bas tacno kako se radi to, pa ako neko zna molim da mi malo pomogne.
 

Mrki5

Well-known member
dali sam ok povezao
Ako sve radi, onda si povezao.
Ubodeš igle u žicu koja dolazi kroz bulžir i u istu žicu koju si prespajao (unimer na pištalici podešen). Ma da ako je sve poveznao dobro, mora da radi .
 
Posljednje uređivanje:

igorricar

Member
Ne radi mi brava na gepeku, nemogu da otvorim gepek. Neke zice su bile u prekinu pa sam odlucio da ih prespojum i stavim mekse zice posto stare su bile krute lako se pokidale. Ali zaboravio sam da isklucim akomulator pa sam napravio neki spoj pa mi crkla brava, osetio se miris valjda od onog mini motora na bravi, kupio sam drugu bravu ali i sa njom nece da otvara, pa neznam dali sam krivo spojio zice (zato pokusavam da ih nekako proverim) ili nesto drugo pravi problem
 

Mrki5

Well-known member
Ali zaboravio sam da isklucim akomulator pa sam napravio neki spoj pa mi crkla brava
Sada znaš gde si pogrešio . :) Da li si proverio osigurač ? Ostale brave rade ? Slikaj tu bravu što si zeznuo . Obavezno proveri konektor da se nije proširio kontakt ,a jeste sigurno.
 
Posljednje uređivanje:

igorricar

Member
Proverio sam one male osigurace, ok su. Neznam koji osigurac je za bravu... Inace ostale brave rade, a mislim da je konektor u redu posto javlja mi na bord kaj je gepek otvoren, znaci ima kontakt konektor... Zaboravio sam da kazem da mi trece stop svetlo non stop sveti i kad ke auto ugasen, pa sam isvadio konektor.
 

Prilozi

Mrki5

Well-known member
Zaboravio sam da kazem da mi trece stop svetlo non stop sveti i kad ke auto ugasen, pa sam isvadio konektor.
Da nisi pomešao sa osvetlenjem tablice ? Znači prepoznaje bravu ? Nemaš plus na za motorić koji treba da zabravi. Oslobađaj žice dok ne ugasiš treće stop svetlo . Najverovatnije da si pomešao žicu od trećeg stop svetla i motorića u bravi. Mogao si da rastaviš bravu da vidimo šta je gorelo . F2 30 A je od cb. Koji je to C4 ?
 
Posljednje uređivanje:

igorricar

Member
Prepoznaje bravu ali ne zakljucava, mozda onaj mikroprekidac nije u redu... Posto i pre nego sto sam menjao zice malo me zezala brava, posle 5-6 stiskaja na mikroprekidacu brava se otvara. Inace trece stop svetlo pocelo da sveti isto pre nego sto sam zabrljao to sa zicama. Radi se o citroenu c4 1.6 benzinac 2005 g. Mislim da osigurac je za sve brave, ne verujem da je poseban za gepek, a mozda i je, neznam. Gde je taj osigurac, u kabini ili kod motora? Sutra cu rastaviti bravu pa poslacu ti kako izgleda unutra.
 

Mrki5

Well-known member
Gde je taj osigurac,
Toje od CB nema veze jer samo ta ne radi . Mikro prekidač proveri obavezno . Nisam ti rekao misleći da se to podrazumeva kada se radi oko brave . Na treće stop treba da ide plus kada dirneš pedalu od kočnice. Nije mi jasno kako i odakle dobije napajanje . Tražio sam u AutoDati shemu ali nema za CB .
 

igorricar

Member
Porucio sam novi mikroprekidač, neznam kako proveriti stari dali radi, cuje se klik kad ga stisnem
Da nisi pomešao sa osvetlenjem tablice ? Znači prepoznaje bravu ? Nemaš plus na za motorić koji treba da zabravi. Oslobađaj žice dok ne ugasiš treće stop svetlo . Najverovatnije da si pomešao žicu od trećeg stop svetla i motorića u bravi. Mogao si da rastaviš bravu da vidimo šta je gorelo . F2 30 A je od cb. Koji je to C4 ?
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

Mrki5

Well-known member
Screenshot 2023-09-19 at 14-03-26 Kako ispitati zice dali su ok povezane.png Šta je sa ovim kontaktom ? Proveri i motorić ,on ima dva plusa i masu .
neznam kako proveriti stari dali radi, cuje se klik kad ga stisnem
Podesiš unimer na pištalicu pipalice na izlaze pa pomeriš prekidač .
Proverio sam,ovo nije ni trebalo da bude zalemljeno što sam okružio.
 
Posljednje uređivanje:

szahtila

Well-known member
Podesiš unimer na pištalicu pipalice na izlaze pa pomeriš prekidač .
Mala opaska:pištalica na unimeru može reagirati i kad spoj nije 0 oma, tj. reagira čak i do 50 oma što sigurno nije dobar kontakt. Kvalitetnije je da instrument postavi na omsko područje i tako mjeri. Dobrim kontaktom može se smatrati sve ispod 1-2 oma
 

igorricar

Member
Ova slika je sa stare brave, ona sigurno ne radi posto je nesto pregorelo, poceo je dim da izlazi iz nje. Kupio sam na staro drugu bravu, ona radi, proverio je jedan prijatelj. E sad onaj mikroprekidac neznam dali je ok, on nije direktno povezan sa bravom, to neznam kako da proverim dali je ok
 

igorricar

Member
Znaci ok je konektor brave, (brava mislim da je ok, proverio je majstor) , hocu sam da je proverim, moze li adapterom da stavim na 12v pa da probam dve zice dalu ce se zatvoriti i otvoriti?
Mikroprekidac je ok, neznam sta je problem... A trece stop svetlo mislim da je problem konektor, kad ga malo promrdam ne sveti, ali opet kad stisnem kocnice nece da se upali....
Tako i treba, jedna bi trebalo da bude masa. E sada nije mi jasno kao ima napon na obe jer jedna je za za zaključavanje a druga za otključavanje .
Minus unimera sam ubacio u crvenu a plus u plavu u dao mi 12v, neznam dali tako treba
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:
Na vrh