Gubitak rashladne tekućine

ZVAJ

Skoro zreo
Pa što nisi napisao od 2009 god i 92 000 km da je izgubio 0,7 l?
Deda ! Brkove ti tvoje!!!
Èovjek koji je počeo temu prešao 16tisuća km od 2009 do sad. Od 2010 mu pije vodu. Svašta mu radili na autu i sad čovjek razmjenjuje iskustva.
Moj auto godina 2011 i za 9tisuća km popio 0.7L tekućine. Nema još godina dana da je kod mene auto a troši antifriz. Nije moglo toliko ispariti. Na servisu smo majstor i ja zajedno gledali po motoru i ništa se ne vidi. Jedino je jošmoguće da na čepu u nekoj situaciji ispljune tekućinu. Ima nekakvih tragova oko boce ali ništa ne mogu tvrditi. Matija je imao problem sa pumpom za vodu i tarnim tijelom. Na servisu kažu nije to u pitanju. Tražimo dalje. Èekamo nekog tko radi u Citroenu a da ima iskustva po ovom pitanju da nam kaže to i to pogledajte i da više ne kakamo po Citroenu. Ili možda taj motor tako radi ???

meni je na fiesti bila napuknula ekspanziona posuda (sama od sebe)
skužio ja da auto gubi rashladnu (2 dcl na tjedan)
Moguće je i to ali nas ima nekoliko sa vrlo sličnim problemom i zasad povremeno komentiramo. Ne stigne se zagrijati motor po gradskoj vožnji. Malo kad zatopli.
 

deda

New member
Je dobro,krivo sam skužil.A kolko znam najčešće gubi antifriz na pakungima vodene pumpe.To se teško skuži jer se rastepe okolo,ali svejedno se vidi,trebalo bi skinuti poklopac.
 

DocZg

New member
idem sluzbeno u pariz u 4mj, pa cu se zaletiti do citroena tamo....;)...a prije toga cu im napisati mail...mozda mi i odgovore...
 

ZVAJ

Skoro zreo
Dakle okrenulo se 10000km. Tekućinu za hlađenje više NE GUBI. Napunuli se izgleda svi džepovi u sistemu ;).
Toliko da se zna !!!!
 
Na vrh