Citoren c4 ll kvar sa klimom

Klopa

New member
Poštovanje svim članovima,

Otvaram temu da bi se malo informisao o kvaru na autu. Inace riječ je o problemu sa klimom.
prošle godine sam napunio klimu i majstor nije detektovao da pušta igdje freon. Međutim ovo ljeto klima ne hladi skoro nikako, kada se upali klima čuje se da šušti nešto iz nje.
Da li neko ima pretpostavku o čemu je riječ tu.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Naravno, uglavnom kad pušta, na godinu dana se dopunjava, ili zamenis hladnjak klime pa si miran par godina.
 

Klopa

New member
Naravno, uglavnom kad pušta, na godinu dana se dopunjava, ili zamenis hladnjak klime pa si miran par godina.
Jel moguće zamijeniti taj hladnjak zamijeniti kod kuće. I ako jeste na šta da obratim pažnju posebno ?
 

sir.Oliver

Well-known member
a što ne bih mogao ? posebnu pažnju obrati na spojeve . stavljaj isključivo nove brtve ..... i testiraj vaakumom , prije no što se odlučiš za punjenje
 

Cutac

Prèkaroš
Pazi da ti ne uđe smeća u sistem.
Kod zamjene hladnjaka je najgore ako se cijevi zavare na hladnjak. Onda ide masovna ****da. A i ne mora hladnjak puštati, imaš ventile, spojeve razne, kompresor, isparivač, cijevi, ...
 

szahtila

Well-known member
A i ne mora hladnjak puštati, imaš ventile, spojeve razne, kompresor, isparivač, cijevi, ...
Iz toga razloga ja to ne bi sam radio, možda pogodiš iz prve, a možda izmjeniš sve i ne popraviš kvar
 

Mirko64

New member
Poštovanje svim članovima,

Otvaram temu da bi se malo informisao o kvaru na autu. Inace riječ je o problemu sa klimom.
prošle godine sam napunio klimu i majstor nije detektovao da pušta igdje freon. Međutim ovo ljeto klima ne hladi skoro nikako, kada se upali klima čuje se da šušti nešto iz nje.
Da li neko ima pretpostavku o čemu je riječ tu.
sta bih ja uradio da sam na tvom mjestu da ne kompliciramo puno,
vratio bi se svakako kod tog majstora koji puni klimu sa namjerom da ponovo napunis klimu freonom.
Prije samog punjenja on vakumom proveri da li ti igde pusta freon i ako pusta
on ti kaže di pusta ( da ne bi lutao možda je ovo ili ono ).
Ako je sve uredu i freon je stabilan u sistemu onda ides dalje sa proverom kompresora, pa senzora itd.
Kod mene je bio problem sa indukcionim kalemom, nije provodio struju.
 

dinko1981

Well-known member
Mene su ove godine topli dani dočekali bez funkcionalne klime. Prvo punjenje nije pokazalo nikakvo puštanje osim jednog ventila koji je zamjenjen, ali nakon 4-5 dana klima opet ne radi. Ovaj put zovem majstora koji radi samo auto klime, kažem mu koji je auto a on iz prve kaže hladnjak klime, jer je to boljka na tim francuzima koji imaju ventilator ispred hladnjaka gdje se zadržava smeće pa strune.Ja onako u čudu reko pa zar nebi bilo pametno to provjerit, a on kaže možemo ako hoćeš gubit vrijeme.... I tako reko ja aj nek ti bude na vjeru jer i sam znam da im je to boljka i 150€ i i 4 sata kadnije hladnjak je riješen. Evo sad je negdje 2 tjedna kasnije i klima radi.
 

Cutac

Prèkaroš
Mene su ove godine topli dani dočekali bez funkcionalne klime. Prvo punjenje nije pokazalo nikakvo puštanje osim jednog ventila koji je zamjenjen, ali nakon 4-5 dana klima opet ne radi. Ovaj put zovem majstora koji radi samo auto klime, kažem mu koji je auto a on iz prve kaže hladnjak klime, jer je to boljka na tim francuzima koji imaju ventilator ispred hladnjaka gdje se zadržava smeće pa strune.Ja onako u čudu reko pa zar nebi bilo pametno to provjerit, a on kaže možemo ako hoćeš gubit vrijeme.... I tako reko ja aj nek ti bude na vjeru jer i sam znam da im je to boljka i 150€ i i 4 sata kadnije hladnjak je riješen. Evo sad je negdje 2 tjedna kasnije i klima radi.
Dandić?
 

Cutac

Prèkaroš
Tako je meni za VTS na blef rekao da treba mijenjati hladnjak kad je prije par godina trebalo puniti klimu, a Frigoom kaže da nigdje ne pušta.
 
Na vrh