C4 2013 - Klapne klime proizvode zvuk škljocanja

C-4

New member
Pozdrav,

na mojem Citroenu C4 (1.6 HDI, 2013 godište) se čuje zvuk škljocanja/preskakanja kod paljenja/gašenja ventilatora, kod otvaranja/zatvaranja određenog smjera puhanja i kod otvaranja/zatvaranja dovoda vanjskog zraka. Inače, klima uređaj radi uredno, toplo i hladno puše na svim otvorima i na obje strane i ovaj zvuk nema veze pojačam li ili smanjim jačinu puhanja ventilatora niti se on javlja kod paljenja/gašenja klime ili kod prebacivanja toplo/hladno. Po svemu sudeći ovaj zvuk nastaje samo prilikom pomicanja klapni za smjer puhanja i kod otvaranja/zatvaranja klapni prilikom paljenja ili gašenja ventilatora. Zvuk dolazi iz područja iza radio uređaja, a moja procjena je da nekako dolazi više sa desne strane. Dakle, zvuk je privremen dok se klapne pomiču ili otvaraju/zatvaraju. Isti se zvuk se čuje i prilikom ulaska u vozila i nakon gašenja vozila i također traje privremeno. Vjerojatno postoji neki automatski proces otvaranja/zatvaranja klapni kod ulaska u auto i nakon gašenja vozila.

Molim vas za savjet/mišljenje što bi moglo biti uzrok te ima li smisla nešto otvarati ili pokušati izvaditi pretinac kod suvozača? Niže se nalazi i kratki video snimak.



Hvala svima unaprijed.
 

C-4

New member
Pisano je ovu temu dosta. Klapne za usmeravanje su tesko dostupne. Verovatno treba tabla da se skida
Nisam uspio pronaći ovu temu za moj model vozila, pa sam otvorio novu, nadam se da je to u redu. Čitam da je ovo dosta česti problem, a opet nikako naći nešto konkretno kako je netko riješio taj problem, samo nagađanja. Nadam se da će se ovdje javiti netko sa savjetom iz prve ruke.
 
Na vrh